Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945 (wyniki)
5 grudnia 2019 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 19 000 zł
343

Cena wylicytowana: 19 000 zł

akryl/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'L. Tarasewicz 2019 | Acrylic on canvas | 50 x 50'
ID: 79505
„Leon Tarasewicz jest malarzem doskonałym i malarzem ponad wszystko. Znaczy to między innymi tyle, że wszelkie pozamalarskie konteksty są dla jego twórczości tak naprawdę mało istotne. Dogłębnie zrozumiał on bowiem istotę działania obrazem: płaszczyzną, kolorem, jego światłem, układem form, ideą plastyczną, a więc czymś, co tkwi w myśli, ale nigdy nie przekłada się na słowa”. – ŁUKASZ GORCZYCA