Sztuka Współczesna: Klasycy Awangardy po 1945 (wyniki)
30 maja 2019 godz. 19:00

Jan Dobkowski (ur. 1942 r., Łomża)
"Zjawa magiczna", 1988 r.
Cena wylicytowana: 48 000 zł
101
"Zjawa magiczna", 1988 r.

Cena wylicytowana: 48 000 zł

akryl, olej/płótno, 197 x 147 cm
sygnowany i datowany na odwrociu 'Jan Dobkowski | “ZJAWA MAGICZNA" 1988 | OLEJ + ACRYL 1197 cm x 147 cm'
ID: 70545
"Natura daje nam uczucie, że istniejemy. Sądziłem, że w naturalności jest złoże, które może uczynić moją sztukę żywą. Dlatego w obrazach starałem się pokazać przede wszystkim człowieka. Człowieka obnażonego, bez atrybutów kultury czy cywilizacji: kobietę i mężczyznę w ich odwiecznych gestach. Poprzez erotykę pragnąłem ukazać, jak silnie człowiek pożąda natury i że jest ona dobra". - JAN DOBKOWSKI