Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945 (wyniki)
26 listopada 2020 godz. 19:00

Estymacja: 26 000 - 35 000 zł

Estymacja: 26 000 - 35 000 zł

akryl/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'L. Tarasewicz 2014 | 50 x 50 | Acryl on canvas'
ID: 91798
„Malarstwo to kolor! Zajmując się malarstwem, nie sposób ominąć koloru, podobnie jak nie da się żyć, nie oddychając. To najistotniejszy budulec malarza tak jak słowa dla pisarza. Albo dla rzeźbiarzy materia, światło. Nie uświadamiamy sobie tego, jak bardzo jesteśmy związany z kolorem. Jest on w nas zakodowany”. Leon Tarasewicz, [w:] Elżbieta Dzikowska, Artyści Mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa, Warszawa 2011, s. 235