Sztuka Współczesna: "Black and White" (wyniki)
4 czerwca 2019 godz. 19:00

Ryszard Waśko (ur. 1947, Nysa)
"Portret Henryka Stażewskiego", 1981 r.
Cena wylicytowana: 3 000 zł
208

Cena wylicytowana: 3 000 zł

brom/papier barytowy, 29,5 x 38,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem na odwrociu: '"Portret Henryka Stażewskiego" R. Waśko, 1981' oraz dedykacja
ID: 69009
"Maluje białe obrazy z siatką czarnych linii. Niekiedy są to gęste układy równoległych linii, lekko przesuniętych względem siebie, lub trąconych, jakby były strunami. Czasem jedna linia przecina powierzchnię tworząc trudne do zdefiniowania układy geometryczne, czasem linie umykają ukosem na brzegi obrazu. W obrazach tych Stażewski podejmuje wielki mit współczesnej kultury, pasjonujący wielu artystów - poszukiwanie porządku w chaosie". - JANINA ŁADNOWSKA