Sztuka Współczesna: "Black and White" (wyniki)
4 czerwca 2019 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 8 000 zł
214

Cena wylicytowana: 8 000 zł

akryl, 47,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘R. GIERYSZEWSKI 84 | PODZIAŁ 5'
acyrlic/aluminium
ID: 70490
"Gieryszewski unika mówienia wprost o rzeczach oczywistych. Sztuka jego jest pozornie chłodna, nieco hermetyczna, oscylująca na krawędzi abstrakcji. W istocie reaguje na wszystko co jest dla autora ważne z humanistycznego i czysto artystycznego punktu widzenia. Unika prostej anegdoty jak i przydługich opowieści tak charakterystycznych dla znacznej części prac powstających w kręgu sztuki metaforycznej. Maksimum wyrazu i wieloznaczność przekazu stara się uzyskać nie poprzez mnożenie szczegółów, ale ich eliminację, przez upraszczanie formy niekiedy aż do jej celowej chropawości. W rezultacie powstaje syntetyczna notacja zdarzeń i przemyśleń". - MARIA DOMURAT-KRAWCZYK