Sztuka Współczesna: "Black and White" (wyniki)
4 czerwca 2019 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 7 500 zł
216

Cena wylicytowana: 7 500 zł

technika mieszana/płótno, 100 x 99,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na nalepce na odwrociu: 'ANDRZEJ GIERAGA | OBRAZ "GRAF" | WYM. 100 x 100 | TECH. WŁASNA | ROK 1989'
ID: 70434
"Andrzej Gieraga należy do tej grupy twórców, którzy w świecie chaosu i niepokojów, posługując się językiem geometrii, poprzez dzieła, tworzy wokół siebie ład i harmonię. Od chwili debiutu, drogę artystyczną Andrzeja Gieragi wyróżnia własny niepowtarzalny styl, który określa zrównoważenie form oraz łączenie przeciwieństw w dynamiczną, lecz pełną ładu wieloznaczną całość. Ten geometryzujący abstrakcjonista kreuje takie modele świata, które w jego przekonaniu, są tym doskonalsze, im bardziej są zredukowane do prostych układów form". - TAMARA KSIĄŻEK