Sztuka Współczesna: "Black and White" (wyniki)
4 czerwca 2019 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 38 000 zł
210

Cena wylicytowana: 38 000 zł

akryl/deska, 48,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski '87', opisany l.d.: 'game for two'
na odwrociu stemple Muzeum Narodowego w Warszawie
ID: 66981
  • kolekcja prywatna, Bonn
Opinie
  • autentyczność potwierdzona przez spadkobierczynie artysty
"Przystępując do budowania obrazu czy obiektu (nazywam je zresztą częściej obszarami, gdyż nie jestem pewny czy nazwa ’obraz’ odpowiada ich charakterowi) ustalam przede wszystkim reguły postepowania, reguły gry, a potem zapraszam przypadek do udziału w realizacji. Źródłem losu może być moneta, kostka do gry, ruletka, tablica liczb przypadkowych czy wreszcie odpowiednio zaprogramowany komputer". - RYSZARD WINIARSKI