Sztuka Współczesna: "Black and White" (wyniki)
4 czerwca 2019 godz. 19:00

Tamara Berdowska (ur. 1962, Rzeszów)
Bez tytułu z cyklu "Bezsenność", 2018
Cena wylicytowana: 12 000 zł
227

Cena wylicytowana: 12 000 zł

olej/płótno, 120 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Tamara | Berdowska | 2018 | olej | bez tytułu'
ID: 70709
  • Obrazy nowe i najnowsze, katalog wystawy, Galeria Piekary, Poznań 2018, s. nlb.
  • Obrazy nowe i najnowsze, wystawa indywidualna, Galeria Piekary, Poznań 2018
„(…) jest u mnie potrzeba uzewnętrznienia i nadania formy obrazom, które jawią się w moim umyśle. (…) Towarzyszy mi zawsze poczucie niedoskonałości powstałego obrazu w stosunku do zjawiska, które wywołało potrzebę tworzenia. Twórczość to dążenie do doskonałości, której się nigdy nie osiągnie, do określenia i dotknięcia czegoś, co jest jedynie przeczuwane. Twórczości towarzyszy wieczna tęsknota”.

– TAMARA BERDOWSKA