Sztuka Ulicy (wyniki)
26 maja 2020 godz. 19:00

Paweł Swanski (ur. 1980 r., Warszawa)
Z cyklu 'Bestie', "Towarzysz", 2020
Cena wylicytowana: 10 000 zł

Cena wylicytowana: 10 000 zł

akryl/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'S' XX'
ID: 84237
„Jako artystę fascynuje mnie wspaniały świat sztuki folklorystycznej, która w prosty i specyficzny dla siebie sposób opisuje i w jakimś sensie tłumaczy otaczający nas świat oraz nasze własne, ludzkie wnętrze. Cykl „Bestie” narodził się również z fascynacji sztuką Azji. W azjatyckiej kulturze demony, smoki, duchy i przeróżne stwory nie są zarezerwowane jedynie do bajek dla dzieci. Są częścią codziennego życia i duchowości człowieka. W tym cyklu w wizualny sposób studiuję balans między ciemną a jasną stroną naszego wnętrza. Seria bywa często bardziej dosłowna, jednak w ostatnim czasie przybiera coraz więcej form abstrakcyjnych. Cykl “Bestie” pochodzi bezpośrednio od mojego życiowego cyklu, który nazywam „Gąszcz”. Jest to studium natury, która daje i odbiera życie, tworząc niejaki tygiel, w którym wszystko jest częścią siebie nawzajem i prędzej czy później wymiesza się ze sobą, dając siłę i energię nowym bytom”. PAWEŁ SWANSKI