Sztuka Ulicy (wyniki)
26 maja 2020 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 6 500 zł

Cena wylicytowana: 6 500 zł

olej, akryl, spray/płyta, 61 x 42 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'S E P E'
ID: 84196
  • Michał Wręga / SEPE, "Dying Surfer Meets His Maker", Rhodes Contemporary Art Gallery, Londyn, 4.10-2.11.2018
  • "Next Level vol.2", 44309 Street//Art Gallery, Dortmund, 6-26.07.2019
„Koncentruję się na tworzeniu osobistego języka artystycznego, w którym koduję swoje spostrzeżenia na temat świata, ludzkiej natury i relacji międzyludzkich. Ten język jest silnie zakorzeniony w ilustracji i często narracja jest ukryta w tle. Wiadomość lub emocja, która popycha mnie do rozpoczęcia określonej pracy, jest tylko impulsem do formalnych eksperymentów, technik miksowania, badań nad kompozycjami”. SEPE Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich współczesnych artystów urban artu, którego malarstwo odznacza się wypracowanym na przestrzeni lat charakterystyczny stylem. Jego obrazy to niezwykle przejmujące przedstawienia, zarówno poprzez formalny charakter dzieł wyrażający się chociażby w zastosowanej kolorystyce, czy nieoczywistym ujęciu, które budują całą kompozycje obrazu, jak warstwę narracyjną naprowadzającą na poszczególne tropy. W swoim malarstwie oscyluje pomiędzy abstrakcją a figuracją, kreując wiele formalnych niedopowiedzeń. Równie chętnie posługują się nonszalancką plamą barwną, jak i ostrą, równą linią dającą zarys nieokreślonej przestrzeni. W połączeniu, te wszystkie, wydawać by się mogło antagonistyczne zabiegi harmonijnie ze sobą współdziałają tworząc przedstawienie pełne napięć i ciekawostek. Często to postać jest źródłem emocji w jego obrazach - jej poza, wyraz twarzy, czy samo ujęcie sylwetki. Jego warsztat artystyczny sięga korzeniami ilustracji książkowych, a także grafiki i plakatu.