Sztuka Ulicy (wyniki)
26 maja 2020 godz. 19:00

Estymacja: 6 000 - 10 000 zł

Estymacja: 6 000 - 10 000 zł

akryl/deska, 125 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"FNo 16" | SC SZYMAN | 2018'
ID: 84772
  • SC SZYMAN, Forma, Galeria Zacnie, Warszawa, 13.09-1.10.2019
„[…] Widzimy konstrukcję, szkielet, który Szyman wypełnia zwykle graficzną treścią. Tym razem pozostawia go pustym, pozwalając widzom na studiowanie precyzji swych założeń kompozycyjnych. Co ciekawe, prace, które powstały w efekcie tego zabiegu wyglądają dziwnie znajomo. Widać wyraźnie, że w swoich podstawach sztuka Szymana osadzona jest mocno w estetyce konstruktywizmu, a w szczególności w jej implemantacjach architektonicznych. Uderzające jest podobieństwo tych drewnianych form do projektów Władysława Strzemińskiego, z willą Przybosia na czele. Inne w oczywisty sposób nasuwające się architektoniczne skojarzenia to modernizm i brutalizm. Sam Szyman nie ukrywa, że architektura jest podstawowym źródłem jego inspiracji. Jego twórczość to sztuka wynikająca z miasta i tworzona dla miasta”. MARCIN RUTKIEWICZ, FUNDACJA SZTUKI ZEWNĘTRZNEJ