Sztuka Ulicy (wyniki)
26 maja 2020 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 10 000 zł

Cena wylicytowana: 10 000 zł

akryl, szablon/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PAWEŁ JARODZKI | "Camouflage" | 2020'
ID: 84353
Realizacje artysty to formalnie różnorodne przedstawienia, stanowiące autorską odpowiedź na otaczającą go rzeczywistość. Charakteryzują się stylistyką daleką od tradycji akademickich. Świadomie odrzuca poprawność formalną. Nagromadzenie elementów zapożyczonych z różnorodnych obszarów kultury oraz bardzo często wykorzystywany motyw szablonu to wątki stale obecne w jego obrazach. Twórczość Jarodzkiego jest pełną ironii rozgrywką z powszechnie obowiązującymi schematami. Pracuje w różnych konwencjach stylistycznych, posługuje się szablonem i cytatem, świadomie odrzuca poprawność rysunkową i formalną, akcentując programową niemal antyestetyką. Obecnie jako profesor prowadzi pracownię multimediów na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Były kurator BWA Awangarda we Wrocławiu, a m.in. kurator organizowanego od 2008 roku przez tę instytucję Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej „Out of Sth”.