Sztuka Krytyczna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)
14 listopada 2019 godz. 20:00

Monika Mamzeta (Zielińska) (ur. 1970, Warszawa)
Pieta z cyklu "Jak dorosnę będę dziewicą", 2005/2012 r.
Cena wylicytowana: 1 200 zł
227

Cena wylicytowana: 1 200 zł

wydruk pigmentowy/papier archiwalny, pianka PCV, 60 x 68 cm
sygnowany, datowany i opisany: 'Monika Mamzeta "Pieta" 2005/2012 ed. 1/6'
ed. 1/6
ID: 78778
Jak dorosnę będę dziewicą to cykl fotografii ukazujący kobiety wcielające się w role bohaterek znanych motywów ikonograficznych. Do zdjęć Monice pozowały matki i córki, które stały się współczesnymi Madonnami i Pietami, którym nie jest obce cierpienie, starość czy choroba.