Sztuka Krytyczna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)
14 listopada 2019 godz. 20:00

Alicja Żebrowska (ur. 1956, Zakopane)
Komplet dwóch prac z cyklu “Onone - Świat po Świecie”: ‘Rebis-Versum (I), Dziwne stany istnienia (I)’, ‘Rebis-Versum (II), Dziwne stany istnienia (II)', 1998 (2019) r., 1998/2019 r.
Cena wylicytowana: 14 000 zł
226

Cena wylicytowana: 14 000 zł

wydruk pigmentowy/dibond, papier fotograficzny, 82 x 75 cm (wymiary każdej pracy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu każdej części: ‘Alicja Żebrowska | Onone - Świat Po Świecie | Rebis Versum I / II | Dziwne Stany Istnienia I/ II | E 2/5 / rok 1998/2019’
ed. 2/5
ID: 79607
Cykl „Onone - Świat po Świecie” powstał w latach 1995-99 i składa się z instalacji wideo oraz serii fotografii powstałych na bazie filmu. Projekt podejmuje problematykę indyferentyzmu płciowego, a sylwetki przedstawione na fotografiach stanowią bezpośrednie nawiązanie do mitycznych postaci Androgyne i Hermafrodyty. Cykl stanowi groteskową wariację na temat science fiction, a każdy z elementów jest spójnym wizualnie i tematycznie, autonomicznym dziełem.