Sztuka Dawna: XIX wiek, modernizm, międzywojnie (wyniki)
12 października 2017 godz. 19:00

Tadeusz Makowski (1882 Oświęcim - 1932 Paryż)
"Village de Gadencourt", około 1926
* Cena wylicytowana: 80 000 zł

olej/płótno, 33 x 55 cm
sygnowany l.d.: 'T. Makowski'
sygnowany i opisany na odwociu: 'Tadé Makowski | Village de Gadencourt | Paris'
ID: 51171
  • porównaj: W. Jaworska, Tadeusz Makowski. Życie i twórczość, Wrocław-Warszawa-Kraków 1964, podrozdział Pejzaże z Breuilpont "Powrót ze szkoły", s. 180-195.