Sztuka Dawna: XIX wiek, modernizm, międzywojnie (wyniki)
12 października 2017 godz. 19:00

* Cena wylicytowana: 10 000 zł

olej/płótno, 18,3 x 28 cm
sygnowany p.d.: 'Seweryn Bieszczad'
na górnej belce krosien malarskich nieczytelny napis ołówkiem
ID: 50370
"Bieszczad był malarzem realnego świata. Zarówno na początku, jak i w ciągu całej twórczości artystycznej zwracał się ku otaczającej go rzeczywistości. Bardzo wiernie i obiektywnie rejestrował zjawiska zachodzące w codziennym życiu, w otoczeniu człowieka i w krajobrazie. Posługiwał się czystym, dosłownym językiem, przedstawiającym tylko rzeczy realne i istniejące. (…) Pejzaże nie były jedynie chłodną rejestracją natury, ale zawierały w sobie pewien pierwiastek romantyzmu". ANNA MAZUREK, SEWERYN BIESZCZAD - ARTYSTA NIESPEŁNIONY, KROSNO 2006, s. 186-187