Sztuka Dawna: XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie (wyniki)
13 grudnia 2018 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 360 000 zł

Cena wylicytowana: 360 000 zł

olej/płótno, 45 x 59,5 cm
sygnowany l.d.: ‘A. Wierusz Kowalski’
ID: 65772
  • kolekcja prywatna, Kraków
„Kowalski miał dwie olbrzymie pracownie, oprócz mieszkania. Malował konie, sanie, śnieg i wilki. (…) Co tylko namalował, zaraz zabrali Niemcy. Opowiadano, że zarabiał 40 000 marek rocznie! Czy podobały mi się jego obrazy? Gdzie tylko widzę talent, zaraz mnie interesuje. I tu widziałam duży talent. W tych obrazach był charakter. Było dużo życia”. – OLGA BOZNAŃSKA