Sztuka Dawna. XIX w., Modernizm, Międzywojnie

Termin wystawy:

Tomasz Dziewicki +48 22 163 66 46, +48 735 208 999 t.dziewicki@desa.pl

Aleksandra Łukaszewska +48 22 163 67 05, +48 664 981 465 a.lukaszewska@desa.pl

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (41)

Henryk Szczygliński
"Brzozy" ("Z Tyńca"), przed/lub 1906
olej/płótno, 129 x 105,5 cm
Cena wylicytowana: 35 000 zł
Jan Stanisławski
"Obłoki", przed/lub 1903
olej/tektura, 12,3 x 18,3 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 38 000 zł
Stanisław Kamocki
Pejzaż letni ze snopkami
olej/sklejka, 40 x 50 cm
Cena wylicytowana: 20 000 zł
Stanisław Czajkowski
"Świątki nad Wisłą", 1921
olej/płótno, 54 x 172,5 cm
Cena wylicytowana: 18 000 zł
Władysław Ślewiński
Brzeg morski, po 1910
olej/płótno, 38 x 55 cm
Cena wylicytowana: 170 000 zł
Wojciech Weiss
Festyn z lampionami
olej/płótno, 82,5 x 109 cm
Cena wylicytowana: 230 000 zł
Wojciech Weiss
Półakt w berecie, około 1925
olej/płótno, 80 x 65 cm
Cena wylicytowana: 150 000 zł
Wojciech Weiss
"Pejzaż prowansalski II", przed/lub 1931
olej/płótno, 54,5 x 74,5 cm
Cena wylicytowana: 28 000 zł
Wojciech Weiss
Astry w wazonie, lata 30.-40. XX
olej/płótno, 63 x 48 cm
Cena wylicytowana: 24 000 zł
Olga Boznańska
Portet mężczyzny, około 1901
olej/tektura, 77,5 x 53,5 cm
Cena wylicytowana: 360 000 zł
Jacek Malczewski
Zadumanie. Na ganku w Lusławicach, 1920
olej/płótno, 98 x 118,5 cm
Cena wylicytowana: 280 000 zł
Józef Mehoffer
Kwitnące bzy w Jankówce, po 1907
olej/płótno, 42,5 x 68,5 cm
Cena wylicytowana: 170 000 zł
Wlastimil Hofman
Wędrowiec i muza, 1921
olej/płótno, 86,5 x 123 cm
Cena wylicytowana: 150 000 zł
Wlastimil Hofman
Tryptyk - Strzała Amora, 1936
olej/sklejka, 23,5 x 94 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 32 000 zł
Józef Pankiewicz
Anemony w dzbanku, około 1921
olej/płótno naklejone na tekturę, 34,5 x 26,5 cm
Cena wylicytowana: 110 000 zł
Mela Muter
Autoportret, około 1921
olej/płótno, 117 x 81,5 cm
Cena wylicytowana: 440 000 zł
Mela Muter
Port w Concarneau, około 1914
olej/tektura, 80 x 56 cm
Cena wylicytowana: 280 000 zł
Mojżesz Kisling
"Katarzyna" ("Przed oknem"), 1928
olej/płótno, 81,3 x 60 cm
Cena wylicytowana: 680 000 zł
Henryk Epstein
Pejzaż z Bretanii, lata 30. XX w.
olej/płótno, 55 x 75 cm
Cena wylicytowana: 30 000 zł
Eugeniusz Zak
Idylla rybacka - Zaproszenie do łodzi, 1914
olej/płótno, 38 x 46 cm
Cena wylicytowana: 270 000 zł
Henryk Hayden
Pejzaż wiejski, lata 30. XX w.
olej/płótno, 60 x 73 cm
Cena wylicytowana: 48 000 zł
Włodzimierz Terlikowski
Pejzaż z południowej Francji
olej/płótno, 53 x 72 cm
Cena wylicytowana: 22 000 zł
Włodzimierz Terlikowski
Portret orientalny
olej/płótno, 92 x 73 cm
Cena wylicytowana: 20 000 zł
Jean Lambert-Rucki
Kompozycja kubistyczna z mężczyzną w kapeluszu, 1919
olej/tektura naklejona na płytę pilśniową, 73,5 x 50,5 cm
Cena wylicytowana: 50 000 zł
Zygmunt Józef Menkes
Martwa natura z liliami i owocami
olej/płótno, 55 x 39 cm
Cena wylicytowana: 50 000 zł
Joseph Pressmane
Kościół w okolicach Betz, Oise, 1958
olej/płótno, 48 x 61 cm
Cena wylicytowana: 12 000 zł
Rajmund Kanelba (Kanelbaum)
Chłopiec z kotkiem
olej/płótno, 61 x 51 cm
Cena wylicytowana: 28 000 zł