Sztuka Dawna. XIX w., Modernizm, Międzywojnie.

Tomasz Dziewicki +48 22 163 66 46, +48 735 208 999 t.dziewicki@desa.pl

Aleksandra Łukaszewska +48 22 163 67 05, +48 664 981 465 a.lukaszewska@desa.pl

Lista obiektów (56)

Henryk Szczygliński
Zagroda w Bronowicach, około 1905-07
olej/płótno 110,5 x 116 cm
Estymacja: 25 000 - 40 000 zł
Maurycy Gottlieb
Autoportret w stroju polskiego szlachcica, 1874
olej/płótno (dublowane) 81,3 x 63,7 cm
Estymacja: 1 400 000 - 2 000 000 zł
Józef Mehoffer
Ogród kwiatowy, około 1930
olej/tektura 33,8 x 47,2 cm
Estymacja: 250 000 - 350 000 zł
Józef Mehoffer
"Zmrok w sadzie", 1909
olej/płótno 43 x 74,5 cm
Estymacja: 200 000 - 300 000 zł
Wandalin Strzałecki
"Wesele polskie", 1881
olej/płótno 70,5 x 120,5 cm
Estymacja: 180 000 - 250 000 zł
Feliks Pęczarski
"Spekulanci", 1844
olej/płótno (dublowane) 95,5 x 134,5 cm
Estymacja: 100 000 - 150 000 zł
Władysław Czachórski
Damy z klejnotami, lata 90. XIX w.
olej/płótno 92 x 127 cm
Estymacja: 1 600 000 - 2 500 000 zł
Włodzimierz Łoś
Patrol powstańczy, 1883
olej/płótno 41,5 x 64 cm
Estymacja: 90 000 - 120 000 zł
Józef Ryszkiewicz
Przed karczmą, 1880
olej/płótno 42,5 x 62 cm
Estymacja: 60 000 - 90 000 zł
Zdzisław Jan Konopacki
U przewozu, 1881
olej/płótno 45 x 85 cm
Estymacja: 90 000 - 140 000 zł
Wilhelm Kotarbiński
Wenecka serenada, 1881
olej/płótno (dublowane) 150 x 225 cm
Estymacja: 2 000 000 - 2 800 000 zł
Aleksander Gierymski
Piazza del Popolo w Rzymie, studium ("Pincio Roma"), 1899
olej/płótno naklejone na tekturę 17,5 x 25 cm
Estymacja: 120 000 - 180 000 zł
Henryk Siemiradzki
Studium trzech postaci na tle krajobrazu, około 1874
olej/płótno naklejone na tekturę 48 x 37 cm
Estymacja: 90 000 - 130 000 zł
Jan Matejko
"Tors figury męskiej", 1859
olej/tektura 61,7 x 46,8 cm
Estymacja: 250 000 - 500 000 zł
Warsztat krakowski (XVI w.)
Madonna z Dzieciątkiem i winnym gronem, około 1520-40
tempera jajowa, złocenie płatkowe/deska 38,2 x 27 cm
Estymacja: 70 000 - 100 000 zł
Jules Breton
Dziewczyna modląca się w kościele, 1854
olej/płótno (dublowane) 96 x 72 cm
Estymacja: 150 000 - 250 000 zł
Mojżesz Kisling
Siedząca dziewczyna
olej/płótno 73 x 54 cm
Estymacja: 350 000 - 500 000 zł
Mojżesz Kisling
Akt leżący na czerwonym prześcieradle, 1929
olej/płótno 73,2 x 100,1 cm
Estymacja: 1 200 000 - 1 600 000 zł
Roman Kramsztyk
Martwa natura ze skrzypcami, około 1920-24
olej/płótno naklejone na tekturę 72 x 90 cm
Estymacja: 250 000 - 400 000 zł
Henryk Hayden
Pejzaż z ujściem rzeki, 1912
olej/płótno 74 x 92 cm
Henryk Hayden
Martwa natura z karafką, 1920
olej/płótno 61 x 73 cm
Estymacja: 500 000 - 700 000 zł
Henryk Hayden
Martwa natura z wazonem z kwiatami, 1915
olej/płótno 66 x 55 cm
Eugeniusz Zak
"Chłopiec w zielonej kamizelce", 1919
olej/płótno 100 x 81 cm
Estymacja: 900 000 - 1 200 000 zł
Eugeniusz Zak
Pejzaż z południa Francji, około 1921
olej/tektura 52 x 70 cm
Estymacja: 160 000 - 220 000 zł