Sztuka Dawna. XIX w., Modernizm, Międzywojnie (wyniki)
6 czerwca 2019 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 48 000 zł

Cena wylicytowana: 48 000 zł

olej/płótno, 144,5 x 97,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W. Taranczewski | 1946'
ID: 69494
  • własność artysty
  • Prezydium Rady Ministrów (zakup 1947)
  • dom aukcyjny Polswiss Art, grudzień 2000
  • dom aukcyjny Polswiss Art, luty 2008
  • Kolekcja Godurowska
  • Kolekcja Godurowska. Malarstwo polskie XIX i XX wieku, koncepcja merytoryczna, wstęp, opracowanie dzieł wszystkich Tadeusza Matuszczak, Godurowo 2018, s. 97
  • Zdzisław Kępiński, Wacław Taranczewski, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe w Warszawie, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Poznań 1958, s. 76, poz. 17
  • Wystawa Prac Wacława Taranczewskiego, katalog, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Sopot 1957, poz. 17
  • Helena Blumówna, La peinture polonaise contemporaine, "Horyzonty" 1947, nr 3-5 (il.)
  • "Przegląd Artystyczny" 1947, nr 3, s. 2 (il.)
  • II Ogólnopolski Salon Zimowy Związku Plastyków, katalog, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Kraków 1947, poz. 249 (il.)
  • Wacław Taranczewski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, styczeń 1958, Muzeum Narodowe w Warszawie, luty 1958, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, marzec 1958
  • Wystawa Prac Wacława Taranczewskiego, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Sopot, lipiec-sierpień 1957
  • II Ogólnopolski Salon Zimowy Związku Plastyków, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, styczeń 1947