Sztuka Dawna: Prace na Papierze (wyniki)
23 maja 2019 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 8 000 zł

Cena wylicytowana: 8 000 zł

kredka, ołówek/, 27 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem wiązanym i datowany p.śr.: '1829 | AO'
ID: 70366
"Uległy zmianie stylistyczne metody artysty. Jego kreski ołówkowe, pociągnięcia pędzlem, stały się bardziej drobne i bardziej określone. Nie przypadkowo zaczął Orłowski posługiwać się zwykłym ołówkiem, którego przedtem nie lubił. Węgiel, pastel i ołówek włoski pomagały młodemu Orłowskiemu w sposób technicznie doskonały oddać rozmyślną szkicowość kształtu, zwykły ołówek w większym stopniu ułatwiał zastosowanie ostrego konturu i sprecyzowanej wyrazistości". ‒ E. ACARKINA, ALEKSANDER ORŁOWSKI, MUZEUM NARODOWE W WARSZAWIE, 1958, s. 38