Sztuka Dawna: Prace na Papierze

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym:
Sprawdź PDF

Małgorzata Skwarek +48 22 163 66 48, +48 795 121 576 m.skwarek@desa.pl

Karolina Ciesielska +48 22 163 67 12, +48 668 135 447 k.ciesielska@desa.pl

Lista obiektów (51)

Julian Fałat
"Myślenice", 1921 r.
akwarela / papier,  30 x 51 cm
Cena wylicytowana: 32 000 zł
Estymacja: 40 000 - 55 000 zł
Julian Fałat
Portret dziewczynki, lata 80. XIX w.
akwarela / papier,  32 x 22,5 cm
Cena wylicytowana: 24 000 zł
Estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy)
"Śmierć kochanka", 1920 r.
pastel / papier,  48 x 64,5 cm
Cena wylicytowana: 190 000 zł
Estymacja: 150 000 - 300 000 zł
Portret męski, 1917 r.
pastel, węgiel / papier,  64,8 x 49,3 cm (arkusz)
Cena wylicytowana: 70 000 zł
Estymacja: 80 000 - 100 000 zł
Juliusz Kossak
Książę Józef Poniatowski na Szumce
akwarela, gwasz / papier,  28,5 x 22,5 cm
Cena wylicytowana: 55 000 zł
Estymacja: 45 000 - 65 000 zł
Juliusz Kossak
Tadeusz Kościuszko na czele kosynierów
akwarela, gwasz / papier,  29,5 x 22,5 cm
Cena wylicytowana: 40 000 zł
Estymacja: 45 000 - 65 000 zł
Bolesław Cybis
Zabawa manekinów (Recto) / Szkic postaci (Verso), 1925 r.
kredka, sangwina / papier,  53,3 x 83 cm
Cena wylicytowana: 130 000 zł
Estymacja: 90 000 - 150 000 zł
Leon Wyczółkowski
Limba nad Morskim Okiem, 1917 r.
kredka, tusz/papier 35 x 25 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 32 000 zł
Estymacja: 26 000 - 40 000 zł
Leon Wyczółkowski
Trębacz (Recto) / Wołczesk wieś - cmentarze (Verso), 1916 r.
ołówek/papier 23,5 x 33,2 cm
Cena wylicytowana: 10 000 zł
Estymacja: 11 000 - 18 000 zł
Stanisław Wyspiański
Mniszek i studia roślin z "Zielnika" (Recto) / Szkic postaci kobiecej (Verso), około 1897 r.
akwarela / papier,  13,9 x 13,9 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 19 000 zł
Estymacja: 14 000 - 20 000 zł
Roman Kramsztyk
Portret Lotarii Bologny
sangwina / papier,  48 x 31,5 cm
Cena wylicytowana: 10 000 zł
Estymacja: 10 000 - 18 000 zł
Józef Pieniążek
Stajenka bożonarodzeniowa, 1929 r.
akwarela / papier,  20 x 30 cm
Cena wylicytowana: 1 900 zł
Estymacja: 2 000 - 4 000 zł