Sztuka Dawna: Prace na Papierze

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym:
Sprawdź PDF

Małgorzata Skwarek +48 22 163 66 48, +48 795 121 576 m.skwarek@desa.pl

Karolina Ciesielska +48 22 163 67 12, +48 668 135 447 k.ciesielska@desa.pl

Lista obiektów (51)

Julian Fałat
"Myślenice", 1921 r.
akwarela/papier 30 x 51 cm
Cena wylicytowana: 32 000 zł
Julian Fałat
Portret dziewczynki, lata 80. XIX w.
akwarela/papier 32 x 22,5 cm
Cena wylicytowana: 24 000 zł
Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy)
Portret męski, 1917 r.
pastel, węgiel/papier 64,8 x 49,3 cm (arkusz)
Cena wylicytowana: 70 000 zł
Juliusz Kossak
Książę Józef Poniatowski na Szumce
akwarela, gwasz/papier 28,5 x 22,5 cm
Cena wylicytowana: 55 000 zł
Juliusz Kossak
Tadeusz Kościuszko na czele kosynierów
akwarela, gwasz/papier 29,5 x 22,5 cm
Cena wylicytowana: 40 000 zł
Bolesław Cybis
Zabawa manekinów (Recto) / Szkic postaci (Verso), 1925 r.
kredka, sangwina/papier 53,3 x 83 cm
Cena wylicytowana: 130 000 zł
Leon Wyczółkowski
Limba nad Morskim Okiem, 1917 r.
kredka, tusz/papier 35 x 25 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 32 000 zł
Stanisław Wyspiański
Mniszek i studia roślin z "Zielnika" (Recto) / Szkic postaci kobiecej (Verso), około 1897 r.
akwarela, piórko/papier 13,9 x 13,9 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 19 000 zł
Roman Kramsztyk
Portret Lotarii Bologny
sangwina/papier 48 x 31,5 cm
Cena wylicytowana: 10 000 zł
Józef Pieniążek
Stajenka bożonarodzeniowa, 1929 r.
akwarela, ołówek/papier 20 x 30 cm
Cena wylicytowana: 1 900 zł
Piotr Stachiewicz
Portret kobiety
pastel/papier 46 x 61 cm
Cena wylicytowana: 11 000 zł
Rafał Malczewski
Pejzaż z jeziorem
akwarela/papier 36,5 x 55,5 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 8 000 zł
Rafał Malczewski
Chata ze słonecznikami
akwarela/papier 38 x 55 cm
Cena wylicytowana: 13 000 zł
Stanisław Szukalski
Portret Józefa Piłsudskiego, 1919 r.
akwarela, gwasz, tusz/papier, tektura 40 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 45 000 zł
Franciszek Ejsmond
Portret mężczyzny, 1880 r.
ołówek/papier 49 x 37 cm
Cena wylicytowana: 3 500 zł
Franciszek Ejsmond
Portret kobiety, 1880 r.
ołówek/papier 43 x 32 cm
Cena wylicytowana: 3 500 zł
Marian Mokwa
Krajobraz z jeziorem
akwarela/papier 63 x 97 cm
Cena wylicytowana: 11 000 zł
Jerzy Janisch
Kompozycja z kulą, 1955 r.
gwasz/papier 33 x 20 cm
Cena wylicytowana: 3 500 zł
Jerzy Janisch
Dama z wachlarzem
ołówek/papier 31,5 x 23 cm
Cena wylicytowana: 1 000 zł
Henryk Epstein
Droga przez las
akwarela, ołówek/papier 43 x 50 cm
Cena wylicytowana: 4 800 zł
Henryk Epstein
Łodzie w porcie, 1930 r.
akwarela, tusz/papier 41 x 57 cm
Cena wylicytowana: 6 500 zł
Jean Lambert-Rucki
Les pierrots, 1934 r.
węgiel/papier 53 x 38,5 cm
Cena wylicytowana: 10 000 zł
Pinchus Krémegne
Wnętrze pokoju
akwarela, ołówek/papier 45,5 x 60,5 cm
Cena wylicytowana: 3 800 zł
Joseph Pressmane
Pejzaż miejski
olej/papier naklejony na płytę 38 x 55 cm
Cena wylicytowana: 3 500 zł
Jakub Zucker
Portret młodego Żyda
olej/papier 23 x 17 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 6 000 zł
Stanisław Tondos
Widok na Wawel
akwarela/papier 48 x 58 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 3 400 zł
47
Franciszek Turek
Widok na krakowski Rynek, 1932 r.
akwarela/papier 15 x 36 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 2 000 zł
48
Nikifor Krynicki
Krynicka willa
akwarela/papier 19,5 x 14 cm
Cena wylicytowana: 4 200 zł