Lata 20. Lata 30. (wyniki)
24 września 2020 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 70 000 zł

Cena wylicytowana: 70 000 zł

pastel/papier , 62,2 x 46,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany oraz datowany l.d.: 'Ignacy Witkiewicz 1931 V', opisany p.d.: '(T.B) NP 63 + porter'
W świetle najnowszych badań portretowanym mógł być Herman Mangel, lekarz z Zakopanego, który roztoczył opiekę lekarską nad matką Witkacego.
ID: 87627
  • kolekcja prywatna, Kraków
  • por.: Irena Jakimowicz, Witkacy. Malarz, Warszawa, 1985, poz. kat. 187, nlb. (il.)