Lata 20. Lata 30. (wyniki)
24 września 2020 godz. 19:00

Mela (Maria Melania) Muter (Mutermilch) (1876 Warszawa - 1967 Paryż)
"Les Enfants" (verso) / "Collioure" (recto), lata 20. XX w.
Cena wylicytowana: 580 000 zł
Ω

Cena wylicytowana: 580 000 zł

olej/płótno, 90 x 73,5 cm
sygnowany l.d.: 'Muter'
na odwrociu nalepka Galerie Gmurzynska z Kolonii
na poprzecznej belce krosna papierowa nalepka z wystawy w Carnegie Institute: 'Exposition de Pittsburgh [dalej nieczytelnie]
ID: 87485
  • spuścizna po artystce
  • Galerie Gmurzynska, Kolonia
  • kolekcja prywatna, Szwajcaria
  • Mela Muter. Retrospektiv-Ausstellung, Gallerie Gmurzynska, Kolonia 1967, s. nlb. (porównaj il.)
  • Mela Muter, katalog wystawy, Galerie Jean-Claude Bellier, Paryż 1966, poz. kat. 9 (porównaj il.)
  • 28th International Exhibition of Paintings, Carnegie Institute, Pittsburgh 1929, poz. kat. 210
  • Mela Muter 1876-1967. Retrospektiv-Ausstellung, Galerie Gmurzynska, Kolonia, 21 października 1 grudnia 1967?
  • Mela Muter, Galerie Jean-Claude Bellier, Paryż, 26 kwietnia 27 maja 1966?
  • 28th International Exhibition of Paintings, Carnegie Institute, Pittsburgh, 17 października 8 grudnia 1929