Lata 20. Lata 30. (wyniki)
24 września 2020 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 700 000 zł

Cena wylicytowana: 700 000 zł

olej/sklejka, Tkactwo: 105 x 87,5 cm, Ceramika: 100,2 x 96 cm, Snycerstwo: 104,3 x 96 cm, Prządka: 97,5 cm x 105,4 cm
W skład cyklu wchodzą cztery obrazy: "Tkactwo", "Ceramika", "Snycerstwo" oraz "Prządka". Każda praca autorsko opisana na licu. Na odwrociu "Prządka" opisana: 'Horbacka | Madalińskiego 7 | Kraków' oraz pozostałości naklejki. Każda praca zawiera na odwrociu naklejkę wystawową z Muzeum Narodowego w Krakowie oraz Muzeum Narodowego w Warszawie
ID: 87626
  • własność artystki
  • zbiory rodziny Lubomirskich, Lwów
  • kolekcja prywatna, Kraków
  • Zofia Stryjeńska 1891-1976, Muzeum Narodowe w Krakowie, październik 2008-styczeń 2009, s. 106-107, poz. kat.19-22 (il.) oraz s. 260
  • porównaj: Zofia Stryjeńska, Ceramika, po 1945, poz. kat. III. I. 98, tamże
  • pocztówki wydawane w latach 30. XX w. przez Galerię Polską w Krakowie
  • Zbiorowa wystawa obrazów Zofii Stryjeńskiej, Miejskie Muzeum Przemysłu Artystycznego we Lwowie, Lwów 1932, poz.kat. 38-41, nlb.
  • Wystawa prac Zofii Stryjeńskiej i Henryka Kuny, Salon Philips S.A., Warszawa, listopad 1930, poz.kat. 62-65, nlb.
  • Zofia Stryjeńska 1891-1976, Muzeum Narodowe w Warszawie, maj-lipiec 2009
  • Zofia Stryjeńska 1891-1976, Muzeum Narodowe w Krakowie, październik 2008-styczeń 2009
  • Zbiorowa wystawa obrazów Zofii Stryjeńskiej, Miejskie Muzeum Przemysłu Artystycznego we Lwowie, Lwów 1932
  • Wystawa prac Zofii Stryjeńskiej i Henryka Kuny, Salon Philips S.A., Warszawa, listopad 1930