Spragnieni Piękna. Aukcja Charytatywna
4 marca 2019 godz. 21:20

Grupa Luxus
Bez tytułu z serii Places I Had No Intention of Seeing, 2019
Cena wywoławcza: 1 000 zł
Grupa Luxus

Cena wywoławcza: 1 000 zł

olej, zszywane płótno
ID: 68314
Przygotowany przez Szlagę parawan nawiązuje do rozwijanego obecnie projektu Places I Had No Intention of Seeing, który opiera się na kartograficznych poszukiwaniach artysty. Bezpośrednią inspiracją były zbierane przez dziadka Szlagi mapy, które połączone zostały z nomadycznym trybem życia artysty funkcjonującego pomiędzy Warszawą, Brukselą a Detroit. W swoim ostatnich działaniach Szlaga tworzy atlas świata przetworzony przez własne doświadczenia, wspomnienia, a także fikcyjne krainy zaczerpnięte z popkultury, w których od-ległe miejsca potrafią sąsiadować ze sobą ze względu na ich skojarzeniową bliskość i podobieństwa przeżyć. W tych pracach najwyraźniej uwidacznia się także działanie polegające na zszywaniu ze sobą fragmentów starszych i nowych płócien, które staje się rozrachunkiem z dotychczasową twórczością. Pełna odsłona projektu zostanie zaprezentowana na indywidualnej wystawie w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie w grudniu 2019 roku.