Skarby Muzeum Narodowego w Warszawie. Aukcja Adopcji

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym:
Sprawdź PDF

Agata Szkup +48 22 163 67 01, +48 692 138 853, a.szkup@desa.pl

Lista obiektów (24)

Władysław Ślewiński (adopcja)
Sierota z Poronina, 1906 r.
olej/płótno 77 x 50 cm
Cena wylicytowana: 2 200 zł
Jan Matejko (adopcja)
Stańczyk, 1862 r.
olej/płótno 88 × 120 cm
Cena wylicytowana: 17 000 zł
Insygnia koronacyjne króla  Augusta III Drezno, 1733 r. wyk.: Johann Heinrich Köhler i płaszcz koronacyjny króla Augusta III Przed 1734 r., Drezno ? (adopcja)
srebro złocone, imitacje diamentów i innych kamieni szlachetnych/ aksamit, gronostaje, nić metalowa; szycie ręczne, haft, aplikacja korona: 24,3 x 24,5 x 24cm, berło: 65,5 x 4,5 x 4,5 cm, jabłko: 13,5 x 13,5 cm/ 320; 250  cm (obwód dołu)
Cena wylicytowana: 3 800 zł
Henryk Siemiradzki (adopcja)
Dirce Chrześcijańska, 1897 r.
olej/płótno 263 x 530 cm
Cena wylicytowana: 9 500 zł
Jacek Malczewski (adopcja)
Śmierć, 1902 r.
olej/płótno 98 x 75 cm
Cena wylicytowana: 4 200 zł
Józef Chełmoński (adopcja)
Kuropatwy, 1891 r.
olej/płótno 123 × 199 cm
Cena wylicytowana: 5 000 zł
Olga Boznańska (adopcja)
W oranżerii, 1890 r.
olej/płótno 235 x 180 cm
Cena wylicytowana: 5 000 zł
Eugeniusz Zak (adopcja)
Tancerz (Pajac), 1921 r.
olej/płótno 113 x 86 cm
Cena wylicytowana: 3 800 zł
Maksymilian Gierymski (adopcja)
Patrol powstańczy, 1873 r.
olej/płótno 60 × 108 cm
Cena wylicytowana: 2 400 zł
Aleksander Gierymski (adopcja)
Piaskarze, 1887 r.
olej/płótno 50 × 66 cm
Cena wylicytowana: 2 400 zł
Władysław Ślewiński (adopcja)
Anemony, ok. 1905 r.
olej/płótno 59,5 x 46,5 cm
Cena wylicytowana: 2 000 zł
Feliks Pęczarski (adopcja)
Szulerzy przy świecy, 1845 r.
olej/płótno 75,5 x 62 cm
Cena wylicytowana: 2 200 zł
Stanisław Witkiewicz (adopcja)
Ranny powstaniec, 1881 r.
olej/płótno 59,5 x 122,5 cm
Cena wylicytowana: 4 500 zł
Wojciech Weiss (adopcja)
Manifest, 1950 r.
olej/płótno 190 x 136 cm
Cena wylicytowana: 2 400 zł
Zbigniew Pronaszko (adopcja)
Autoportret na tle sadu, około 1910-12 r.
olej/płótno naklejone na tekturę 54,5 x 66,5 cm
Cena wylicytowana: 5 000 zł