Rzeźba i Formy Przestrzenne (wyniki)
28 marca 2019, godz. 19:00

Magdalena Abakanowicz (1930 Falenty pod Warszawą - 2017 Warszawa)
Postać, 2008 r.
Cena wylicytowana: 300 000 zł
Postać, 2008 r.

Cena wylicytowana: 300 000 zł

beton, 178 x 55 x 41 cm
sygnowany monogramem wiązanym i datowany na odwrociu: 'MA 08'
ID: 37081
„Dotykam i dowiaduję się o temperaturze. Dowiaduję się o chropowatości i gładkości. Przedmiot jest suchy, czy wilgotny? Wilgotny od ciepła, czy od zimna? Pulsujący, czy cichy? Ugina się po palcem, czy broni powierzchnią? Jaki jest naprawdę? Nie dotknąwszy nie wiem“. – MAGDALENA ABAKANOWICZ, 1975

Dodaj obiekt

Juliusz Kossak
Jeźdźcy, 1860 r.
Cena wylicytowana: 95 000 zł
Antoni Trzeszczkowski
Para ilustracji do "Ogniem i mieczem" Henryka Sienkiewicza
Cena: 1 000 zł
Tadeusz Kokietek
"Przed bitwą - Husaria i Lisowczycy", 1978 r.
Estymacja: 800 - 1 000 zł
Józef Mehoffer
Stefan Batory
Estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Karabela polska lub turecka, XVII/XVIII w.
Cena wylicytowana: 50 000 zł
Kolczuga, XVII w.
Cena wylicytowana: 38 000 zł
Antoni Uniechowski
Ilustracja do "Potopu" Henryka Sienkiewicza, lata 40. XX w.
Cena: 1 500 zł
Antoni Uniechowski
Cena wylicytowana: 1 100 zł
Antoni Uniechowski
Szlachcic
Cena: 1 800 zł
Antoni Uniechowski
Portret szlachcica
Cena: 1 800 zł
Szabla turecka typu Kilidż, XVIII/XIX w.
Estymacja: 18 000 - 20 000 zł
Zygmunt Wierciak
Polonia
Cena wylicytowana: 1 800 zł
Zygmunt Wierciak
Bitwa pod Grunwaldem
Cena wylicytowana: 1 700 zł
Napierśnik husarski, lata 50.-60. XVII w.
Estymacja: 110 000 - 120 000 zł
Autor nierozpoznany
Tablica trumienna z herbem 'Sas', XVIII w.
Estymacja: 2 500 - 4 000 zł
Autor nierozpoznany
Portret trumienny szlachcica z herbem 'Bojarski', XVIII w.
Cena wylicytowana: 14 000 zł
Siodło w typie husarskim z czaprakiem, około poł. XVII w.
Cena: 23 600 zł
Leonard Winterowski
Starcie (Polskie oddziały atakują pozycje rosyjskie - epizod z pierwszej wojny światowej), 1919
Cena wylicytowana: 48 000 zł
Autor nierozpoznany
Gloryfikacja Jana Sobieskiego na tle bitwy pod Chocimiem, po 1674 r.
Cena wylicytowana: 2 200 zł
Johann Schanberg
Narada wojenna na wzgórzu Kahlenberg - epizod przed bitwą pod Wiedniem, wg rysunku Johanna N. Geigera (1805-1880)
Estymacja: 1 200 - 2 000 zł
Autor nierozpoznany
Afisz informujący o obchodach 165 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej, 1848 r.
Cena: 400 zł
Plakieta z królem Janem III Sobieskim, 2 poł. XIX w.
Cena wylicytowana: 3 000 zł
Medalion upamiętniający trzechsetną rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej, 1983
Cena: 400 zł
Autor nierozpoznany
Portret polskiego szlachcica, XIX w.
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Johann Christoph Weigel
Polski hajduk, wg Caspara Luykena, 1703 r.
Cena wylicytowana: 800 zł
Tadeusz Korpal
Śmierć Stefana Czarnieckiego
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Abraham Will Thorn
Zegar kaflowy, około 1650 r.
Estymacja: 90 000 - 120 000 zł
Czesław Jankowski
Tańcząca para, 1898 r.
Cena wylicytowana: 1 100 zł
Autor nierozpoznany
"Pasek pisze swe pamiętniki" wg rysunku A. Zaleskiego, 1845-1856
Estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Antoni Kurzawa
"Polonez" z cyklu "Tańce polskie"
Cena wylicytowana: 2 600 zł
Antoni Kurzawa
"Oberek" z cyklu "Tańce polskie"
Cena wylicytowana: 2 600 zł
Sławomir Celiński
Waza z przedstawieniem Stefana Batorego i Leszka Czarnego, 1882-1886
Cena wylicytowana: 24 000 zł
Fabryka Fajansów Artystycznych i Kafli Piecowych w Nieborowie
Miseczka, 1882-1885
Cena wylicytowana: 2 200 zł
Villeroy & Boch (?)
Talerz pamiątkowy "Vivat Król Polski Z Narodem", pocz. XIX w.
Cena wylicytowana: 3 500 zł
Niemcy
Kufel z pokrywą, koniec XIX w.
Cena: 4 800 zł
Państwowa Manufaktura Porcelany w Miśni
Filiżanka ze spodkiem, 2 poł. XIX w., (malatura wtórna, XX w.)
Estymacja: 3 000 - 5 000 zł
Neobarokowe puzderko na przybory toaletowe z herbem 'Sas', 2 poł. XIX w.
Estymacja: 800 - 1 000 zł
Pudełko na cygara z herbem 'Leliwa', lata 30. XX w.
Cena wylicytowana: 1 600 zł
August Teodor Werner, Warszawa
Cukiernica skrzynkowa z herbem 'Lubicz', 1876 r.
Cena wylicytowana: 7 500 zł
Para kinkietów dwuramiennych z herbem 'Jelita', 1 poł. XIX w.
Cena wylicytowana: 3 800 zł
Kartusz z herbem 'Strzemię', 1 poł. XIX w.
Cena wylicytowana: 1 100 zł
Berlin
Patera z herbem 'Dołęga', 1 poł. XIX w.
Cena: 2 300 zł
Sygnet z herbem 'Krzywda', XIX/XX w.
Cena wylicytowana: 1 300 zł
Emile Pinedo
Napoleon Bonaparte
Cena wylicytowana: 2 200 zł
44
Kałamarz z orłem, 2 poł. XIX w.
Cena wylicytowana: 900 zł
Limoges
Filiżanka z Napoleonem, 2 poł. XX w.
Cena wylicytowana: 400 zł
Pasawa
Popiersie Napoleona Bonaparte, 1 poł. XX w.
Cena wylicytowana: 5 500 zł
47
Szabla oficera lekkiej kawalerii wzór AN XI, 1806
Cena wylicytowana: 22 000 zł
48
Szabla wzór AN IX, 1802
Cena wylicytowana: 18 000 zł
49
Blacha na czako grenadierów, model z 1854 r.
Cena: 2 900 zł
50
Figurka - Orzeł, XIX/XX w.
Cena wylicytowana: 800 zł
51
Dzwonek z wizerunkiem Napoleona, 2 poł. XIX w.
Cena: 800 zł
52
Karykatura Napoleona Bonaparte, koniec XIX w.
Cena: 500 zł
53
Paul Ludwig Kowalczewski
Popiersie Cesarza Napoleona Bonaparte
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
54
Solingen, Niemcy
Szabla oficerska, koniec XVIII w.
Cena wylicytowana: 24 000 zł
55
Antoni Borawski
Plakieta z pomnikiem ks. Józefa Poniatowskiego na Placu Saskim, lata 20. XX w.
Cena wylicytowana: 1 300 zł
56
Francja
Cybuch do fajki z głową ks. Józefa Poniatowskiego, 2 poł. XIX w.
Cena wylicytowana: 1 200 zł
57
Lebeuf Millirt & Co
Talerz okolicznościowy - polski wiarus na warcie, około poł. XIX w.
Cena wylicytowana: 200 zł
58
Autor nierozpoznany
Śmierć ks. Józefa Poniatowskiego w nurtach Elstery, wg Horacego Verneta (1789 - 1863), 1817 r.
Cena wylicytowana: 1 400 zł
59
Henri Grévedon
Książę Józef Poniatowski, 1824 r.
Cena wylicytowana: 1 400 zł
60
Nóż do papieru z popiersiem ks. Józefa Poniatowskiego, XIX/XX w.
Cena wylicytowana: 1 000 zł
61
Rudolstadt - Volkstedt Porzellanfabrik Karl Ens
Figurka - Książę Józef Poniatowski, około 1960
Cena wylicytowana: 1 200 zł
62
Autor nierozpoznany
Dobosz i trębacze w mundurach Księstwa Warszawskiego
Cena wylicytowana: 2 200 zł
63
Francja (?)
Figura księcia Józefa Poniatowskiego, 2 poł. XIX w.
Cena wylicytowana: 3 800 zł
64
Poznań
Komplet łyżeczek z popiersiem ks. Józefa Poniatowskiego, 1816 r.
Cena wylicytowana: 6 500 zł
65
Szczypce do cukru, 1 ćw. XIX w.
Cena wylicytowana: 1 900 zł
66
Koszyczek empirowy, 1 ćw. XIX w.
Cena wylicytowana: 13 000 zł
67
Pierre Jean David d'Angers (według)
Medalion z Tadeuszem Kościuszko, około poł. XX w.
Cena: 500 zł
68
Medalion z Kazimierzem Pułaskim, około poł. XX w.
Cena: 600 zł
69
Popiersie Tadeusza Kościuszki, około poł. XX w.
Cena wylicytowana: 900 zł
70
Francja (?)
Figura - Przysięga Tadeusza Kościuszki, 2 poł. XIX w.
Cena wylicytowana: 3 000 zł
71
Szabla polska z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w 1794 r., koniec XVIII w.
Cena wylicytowana: 24 000 zł
72
Wojciech Kossak
Lud Warszawy idący do powstania listopadowego
Cena wylicytowana: 200 000 zł
73
Krzyż z kotwicą, koniec XIX w.
Cena wylicytowana: 1 700 zł
74
Krzyżyk z orzełkiem, koniec XIX w.
Cena: 900 zł
75
Plakieta z Piotrem Wysockim (dwustronna), 2 poł. XIX w.
Cena wylicytowana: 700 zł
76
Klamra z powstania styczniowego, 2 poł. XIX w.
Estymacja: 1 000 - 1 500 zł
77
Cena wylicytowana: 1 100 zł
78
Medalion z Matką Boską Częstochowską, 2 poł. XIX w.
Estymacja: 1 000 - 1 500 zł
79
Autor nierozpoznany
Para grafik: Procesja z okazji 600-lecia ustanowienia święta Bożego Ciała w Liège oraz wnętrze kościoła na zamku hrabiego Dauna w Vöttau (Bítov), około 1864 r.
Cena wylicytowana: 1 700 zł
80
Autor nierozpoznany
Bal karnawałowy w Lipsku
Cena wylicytowana: 1 100 zł
81
Autor nierozpoznany
Para medalionów ze scenami z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, około poł. XX w.
Cena: 1 000 zł
82
Władysław Oleszczyński (według)
Medalion z Adamem Mickiewiczem, XIX/XX w.
Cena: 800 zł
83
Autor nierozpoznany
Portret Adama Mickiewicza, circa 1870 r.
Estymacja: 1 200 - 2 000 zł
84
Mikołaj Dawidowicz
Portret Adama Mickiewicza
Cena wylicytowana: 3 000 zł
85
Wacław Szymanowski (według)
Popiersie Fryderyka Chopina, około poł. XX w.
Cena wylicytowana: 2 200 zł
86
Jerzy (XX w.) Steckiewicz
Popiersie Fryderyka Chopina wg Jean - Pierre Dantan (1800 - 1869), 1951 r.
Cena wylicytowana: 900 zł
87
Autor nierozpoznany
Maska pośmiertna Fryderyka Chopina, 1 poł. XX w.
Estymacja: 1 000 - 1 500 zł
88
Antoine (według) Bovy
Plakieta z wizerunkiem Fryderyka Chopina, około poł. XX w.
Cena wylicytowana: 400 zł
89
Plakieta z wizerunkiem Fryderyka Chopina, 2 poł. XX w.
Cena: 600 zł
90
Figurka - Marszałek Józef Piłsudski, okres międzywojenny
Cena wylicytowana: 4 500 zł
91
Jan Raszka (według)
Plakietka z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, 2 poł. XX w.
Estymacja: 1 500 - 2 000 zł
92
Warszawa
Plakieta z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, 2 poł. XX w.
Estymacja: 1 500 - 2 000 zł
93
Warszawa
Plakieta z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, 1935 r.
Estymacja: 5 500 - 7 000 zł
94
Jan Małeta
Popiersie Józefa Piłsudskiego, 1931 r.
Cena wylicytowana: 1 100 zł
95
Autor nierozpoznany
Medalion z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, 2 poł. XX w.
Cena: 800 zł
96
Józef Aumiller
Plakieta z Marszałkiem Józefem Piłsudskim
Cena: 2 500 zł
97
Adam Siemaszko
Karykatura Marszałka Józefa Piłsudskiego, okres międzywojenny
Cena wylicytowana: 900 zł
98
Olga Niewska
Medalion z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, 1925 r.
Cena wylicytowana: 3 000 zł
99
Feliks (Robak) Robakowski
Plakieta konturowa z popiersiem Józefa Piłsudskiego, 1928 r.
Cena wylicytowana: 1 200 zł
100
Henri Manuel
Marszałek Józef Piłsudski dekorujący własnym Krzyżem Virtuti Militari Marszałka Francji Ferdinanda Focha , 1921 r.
Estymacja: 1 500 - 2 000 zł
101
Czesław Olszewski
Fotografia Marszałka Józefa Piłsudskiego
Cena wylicytowana: 700 zł
103
Autor nierozpoznany
Plakat 'Marszałek Józef Piłsudski', po 1935 r.
Estymacja: 800 - 1 000 zł
104
Iraida Cwietkow
Józef Piłsudski w rozmowie z oficerem w okopach
Cena wylicytowana: 3 500 zł
105
Gerald Lewandowski
Plakat 'Historię swoją piszcie sami...'
Cena: 600 zł
106
Autor nierozpoznany
Plakat '63 rocznica odzyskania niepodległości', 1981 r.
Cena: 200 zł
107
Autor nierozpoznany
Plakat "Bojownikom niepodległości", 1981 r.
Cena: 300 zł
108
Piotr Gumper
Plakat "11 listopada Święto Niepodległości", 1981 r.
Cena: 300 zł
109
Jerzy Brukwicki
Plakat "Niepodlegli"
Cena: 400 zł
111
Stefan Mrożewski
Bitwa pod Rokitną, 1936 r.
Estymacja: 2 500 - 3 500 zł
112
Ignacy Wróblewski
Szeregowiec grupy gen. Jędrzejowskiego, 1921 r.
Estymacja: 700 - 900 zł
113
Stanisław Janowski
Fragment cmentarza w Wołczesku
Cena wylicytowana: 500 zł
114
Leopold Gottlieb
Na placówce z teki grafik "Legiony Polskie", 1936 r.
Cena: 3 600 zł
115
Leopold Gottlieb
Obserwatorzy z teki grafik "Legiony Polskie", 1936 r.
Cena wylicytowana: 1 000 zł
116
Karol Gustaw Polityński
Portret podporucznika Rudolfa Burdy, 1917 r.
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
118
Eugeniusz Geppert
Oficer na koniu , 1962 r.
Estymacja: 15 000 - 20 000 zł
119
Dwugłowy orzeł carski z papachy kozackiej, 2 poł. XIX w.
Cena wylicytowana: 1 300 zł
120
Szabla kozacka (szaszka), XIX/XX w.
Cena wylicytowana: 6 000 zł
121
Szabla kozacka (szaszka), 2 poł. XIX w.
Cena wylicytowana: 8 000 zł
122
Zakład Artystyczny Wyrobów z Brązu i Metali Saturnina Rosmańskiego w Warszawie
Strzelec, okres międzywojenny
Estymacja: 3 500 - 5 000 zł
123
Patryca w formie plakiety do odznaki pamiątkowej 10 Pułku Artylerii Ciężkiej, okres międzywojenny
Estymacja: 1 500 - 2 000 zł
124
Patryca do odznaki w formie plakiety 4 Pułku Strzelców Wielkopolskich, okres międzywojenny
Cena wylicytowana: 1 600 zł
125
Patryca w formie plakiety do odznaki 38 Pułku Piechoty Strzelców Lwowskich, 1918 r.
Estymacja: 1 500 - 2 000 zł
126
Czesław Jarnuszkiewicz
Orzeł strzelecki, 1914-1918
Cena wylicytowana: 2 800 zł
127
Orzeł polski wz.17, okres międzywojenny
Cena wylicytowana: 2 200 zł
128
Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych Józefa Frageta, Warszawa
Zestaw wiatykowy, 1896-1915
Estymacja: 1 500 - 2 000 zł
129
Warszawa
Ryngraf z Matką Boską Częstochowską, okres międzywojenny
Estymacja: 700 - 900 zł
130
Warszawa
Ryngraf, okres międzywojenny
Cena wylicytowana: 1 900 zł
131
Warszawa
Ryngraf, okres międzywojenny
Estymacja: 1 200 - 2 500 zł
132
Znaczek Pamiątkowy Naczelnego Komitetu Narodowego, 1914-1915
Cena wylicytowana: 1 700 zł
133
Tadeusz Sławiński
Talerz pamiątkowy z orłem 'Bóg nadzieja nasza', XIX/XX w.
Cena wylicytowana: 1 900 zł
134
Lucjan Kintopf
Projekt kilimu-gobelinu "Tysiąc lat orła- godła Polski", 1973 r.
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
135
Autor nierozpoznany
Figurka 'Żelazny Rycerz Miasta Lwowa', 1916 r.
Cena wylicytowana: 1 100 zł
136
Zakład Introligatorski Ludwika Wierzbickiego, Lwów
Oprawa albumu dedykowanego Stanisławowi Rawicz Kosińskiemu, 1902 r.
Cena wylicytowana: 1 800 zł
137
Autor nierozpoznany
Plansza pamiątkowa dla lwowskiego oddziału Zarządu Głównego Z.O.K.W., 1935 r.
Cena: 3 000 zł
138
Autor nierozpoznany
Odezwa Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej do mieszkańców Lwowa, 1918 r.
Cena: 300 zł
139
Zdzisław Jasiński
"Hołd Stolicy", 1922 r.
Estymacja: 80 000 - 120 000 zł
140
Autor nierozpoznany
Karykatura polska, 1919 r.
Cena wylicytowana: 3 200 zł
141
Łyżka w typie renesansowym, 1 ćw. XX w.
Cena wylicytowana: 2 800 zł
142
Franciszek Krudowski
Portret Ignacego Paderewskiego
Cena wylicytowana: 2 400 zł
143
Fred Hartsook
Ignacy Paderewski, 1918 r.
Cena: 1 200 zł
144
Lizbona
Taca ofiarowana Henrykowi Potockiemu Członkowi Rady Stanu, przed 1918 r.
Cena: 17 700 zł
145
Warszawa
Puchar ofiarowany Prezydentowi RP Ignacemu Mościckiemu, lata 30. XX w.
Cena: 32 500 zł
146
Fabryka Broni Siecznej Gabriel Borowski w Warszawie
Szabla polska oficerska wzór 21/22, okres międzywojenny
Cena wylicytowana: 24 000 zł
147
Stanisław Zygadlewicz, Warszawa
Oficerskie pudełko na cygara, okres międzywojenny
Cena wylicytowana: 2 400 zł
148
Nagroda w Mistrzostwach Marynarki Wojennej za zajęcie I miejsca w zawodach skoku o tyczce, 1938 r.
Cena wylicytowana: 2 200 zł
149
Warszawa
Pierścień z orłem, okres międzywojenny
Estymacja: 1 000 - 1 500 zł
150
Polski orzeł wojskowy, 1927-1939
Cena wylicytowana: 1 700 zł
151
Szabla polska wzór 1921/22, okres międzywojenny
Estymacja: 8 000 - 10 000 zł
152
Manufaktura Włókiennicza Potockich w Buczaczu
Makata, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 12 000 zł
153
Szabla polska oficerska wzór 1921/22, okres międzywojenny
Cena wylicytowana: 19 000 zł
154
Huta "Ludwików", Kielce
Szabla "LUDWIKÓWKA" wz. 1934, lata 30. XX w.
Cena wylicytowana: 8 000 zł
155
Alfons Mann, Warszawa
Szabla oficerska wzór 21/22
Cena wylicytowana: 8 500 zł
156
Lampka z łuski od pocisku, lata 40. XX w.
Cena: 800 zł
157
Medal II Ogólnokrajowych Zawodów Sportowych Policji Państwowej w Warszawie, 1927 r.
Cena wylicytowana: 1 600 zł
158
Zestaw 13 guzików mundurowych, 1918-1939
Cena wylicytowana: 300 zł
159
Szabla Policji Państwowej wz. 21/22, okres międzywojenny
Cena wylicytowana: 8 500 zł
160
Grzegorz Łopieński
Plakieta, pocz. XX w.
Estymacja: 18 000 - 25 000 zł
161
Wytwórnia Fajansu w Pacykowie
Figura - Małpka z piłką, 1929-1939
Cena wylicytowana: 19 000 zł
162
Wytwórnia Fajansu w Pacykowie
Figura - Sowa uszata, 1921-1929
Cena wylicytowana: 10 000 zł
163
Konstanty Laszczka
Waza z jaszczurami, lata 20. XX w.
Cena wylicytowana: 9 500 zł
164
Autor nierozpoznany
Zestaw 4 fotografii - gen. Władysław Sikorski i brytyjska para królewska, 1941 r.
Estymacja: 1 500 - 2 500 zł
165
Kordzik oficera lotnictwa, 1940-1945
Cena wylicytowana: 1 400 zł
166
Autor nierozpoznany
Popielniczka upamiętniająca bohaterstwo polskich lotników z Dywizjonu 303, lata 40. XX w.
Estymacja: 1 300 - 2 000 zł
167
J. COLLETT Ltd., Londyn
Beret żołnierski kobiet służących w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie, 1945
Cena: 800 zł
168
Manufaktura Liège
Para pistoletów gładkolufowych, okres międzywojenny
Cena wylicytowana: 22 000 zł
169
Odlewnia Greenberg, San Francisco
Dzwon okrętowy, lata 40. XX w.
Cena: 7 200 zł
170
Nóż służbowy marynarzy Royal Navy, lata 40. XX w.
Estymacja: 800 - 1 000 zł
171
Obrączka upamiętniająca akt zaślubin Polski z morzem, 1920 r.
Estymacja: 800 - 1 000 zł
172
Płomień drzewca chorągwi - Krzyż Żołnierzy Polskich z Ameryki, 1920 r.
Cena wylicytowana: 4 000 zł
173
Krzyż Żołnierzy Polskich z Ameryki, 1920 r.
Estymacja: 1 500 - 2 500 zł
174
Marian, według Konieczny
Warszawska Nike
Cena wylicytowana: 9 500 zł

Twoje wybrane obiekty

Rodzaj wydruku