Rzeźba i Formy Przestrzenne
29 października 2020 godz. 19:00

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

brąz patynowany, 47,5 x 19,5 x 18,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na spodzie: 'WENUS | KRZYSZTOF OSTRZESZEWICZ 2020r.'
edycja: 4/4
ID: 89522
  • „Krzysztof Ostrzeszewicz – rzeźba”, Centrum Olimpijskie w Warszawie, luty-marzec 2020
„W rzemieślniczej rzeźbie upatruję doskonałego połączenia pierwiastka duchowego z materialnym. Efekt końcowy zweryfikowany przez długą i czasami ciężką pracę, w połączeniu z wysoko postawionym celem – jakim jest sztuka figuratywna – jest czytelny i może być interesujący dla wielu. Uważam ponadto, że pole poszukiwań twórczości tego rodzaju jest nieskończone i pozwala mi skierować wypowiedź w stronę wartości uniwersalnych, w przeciwieństwie do działalności artystycznej rozprawiającej na tematy codzienne, które według mnie powinny być zarezerwowane dla publicystyki”. Krzysztof Ostrzeszewicz