Prace na Papierze: Sztuka Dawna (wyniki)
20 września 2018, godz. 19:00

Teodor Axentowicz (1859 Braszow - 1938 Kraków)
Sztambuch Teodora Axentowicza z okresu studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Monachium i pobytu w Paryżu, od 1883 r.
Cena wylicytowana: 60 000 zł

Cena wylicytowana: 60 000 zł

sztambuch oprawny w czarną skórę, zapinany portfelowo, 21,8 x 30 cm (wymiary oprawy)
zawiera 16 rysunków wklejonych na kartach albumu i wykonanych przez zaprzyjaźnionych artystów, na ostatniej karcie data ołówkiem: '1883'

1. Julian Fałat, Portret Teodora Axentowicza i nieznanego artysty, 1880 r., 27,2 x 20,2 cm, ołówek, gwasz/papier, sygnowany, datowany i opisany u dołu kompozycji: 'Monachium 17 lipca | 1880 | JFałat'
2. Józef Mehoffer, Portret damy w kapeluszu, 9,4 x 14,2 cm, tusz/papier, sygnowany monogramem p.d.: 'JM.'
3. Józef Mehoffer, Portret damy w kapeluszu z klejnotem, 19,3 x 14,1 cm, tusz, ołówek, gwasz/papier, sygnowany monogramem p.d.: 'J M'
4. Julian Fałat, Widok na Stare Miasto w Krakowie od strony Placu Matejki - karta ze szkicownika, 11,8 x 22,9 cm, tusz, ołówek/papier, sygnowany monogramem l.d.: 'F'
5. Pál Vágo, Dziewczyna patrząca na jaszczurki nad strumieniem, 28,6 x 20,4 cm, tusz/papier, sygnowany l.d.: 'Vago'
6. Ferdynand Ruszczyc, Las w śniegu - Bajka zimowa, 19 x 20,6 cm, tusz/papier, sygnowany monogramem l.d.: 'FR'
7. Leon Wyczółkowski, Portret rzeźbiarza Antoniego Kurzawy, 20,9 x 20,8 cm, ołówek/papier, opisany l.g.: ''wyczółkowski - kurzawa | 15)', na odwrociu opisany: 'Portret | Wyczółkowski' oraz szkic kompozycyjny
8. Stanisław Witkiewicz, Owce, 20,1 x 27,8 cm, ołówek, kredka/papier, sygnowany p.d.: 'S. Witkiewicz'
9. Jan Stanisławski, Nokturn - wierzby nad wodą, tusz, ołówek/papier, 11,2 x 15,3 cm, sygnowany monogramem l.d.: 'JS', opisany u dołu: '12 cm'
10. Jan Stanisławski, Drzewa na wietrze, tusz, ołówek/papier, 9,9 x 11,1 cm, sygnowany monogramem p.d.: 'JS'
11. Ferdynand Ruszczyc, Kaplica, tusz/papier, 17,4 x 13 cm, sygnowany monogramem p.d.: 'R'
12. Julian Fałat, Stare Miasto w Krakowie - Nokturn, 13,8 x 28,6 cm, tusz/papier, sygnowany monogramem l.d.: 'F', opisany u dołu: '18 cm', opisany na odwrociu: 'Zakład p. Zawasila | ul. Karmelicka 46 | Proszę Pana, zrobić kliszę z tego rysunku na 18 cm długości - ma być razem z tamtem | gotową na jutro odbiór popołudniem i koniec | z (...) | T. axentowicz'
13. Pál Vágo, Wieczerza chłopska,1883 r., 18,8 x 27,2 cm, tusz/papier, sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Pali Vago | Paris 83', na odwrociu szkice do większej kompozycji
14. Teodor Axentowicz, Portret starca, 28 x 19,2 cm, ołówek/papier, sygnowany u dołu: 'T. axentowicz'
15. Teodor Axentowicz, Portret staruszki, 26,6 x 19,2 cm, ołówek/papier, sygnowany i opisany u dołu: 'T. axentowicz | münchen'
16. Julian Fałat, Portret szlachcica, 13,5 x 12,1 cm, tusz/papier, sygnowany monogramem wewnątrz kompozycji: 'F.'
ID: 61927
  • zbiory rodziny Teodora Axentowicza
Na ostatniej karcie albumu Teodor Axentowicz zapisał własną ręką datę 1883. Wtedy prawdopodobnie rozpoczął kolekcjonowanie rysunków kolegów-artystów. Jedynym dziełem, które powstało na oryginalnej karcie sztambucha i nie zostało doń wklejone, jest praca węgierskiego malarza Pála Vágó. W tym roku artysta opuścił monachijską Akademię, gdzie studiował od 1879 roku i wyjechał do Paryża. Być może z tego powodu, porzucając gościnne dla Polskich malarzy Ateny nad Izarą, rozpoczął zbieranie prac kolegów. W sztambuchu znajdują się bowiem wcześniejsze dzieła artystów, którzy poznali Axentowicza w Monachium: Juliana Fałata, który studiował w Bawarii w latach 1878-80 oraz Stanisława Witkiewicza, który przebywał tamże dwukrotnie, w latach 1872-75 i 1880-82. Tworzenie sztambuchów jest tradycją nowożytną - pojawiły się w XVI-wiecznej Europie, a popularność zyskały szczególnie w XVIII wieku. Wtedy to ludzie sztuki, literatury czy nauki w niewielkich albumach zbierali podpisy, autografy i utwory literackie dedykowane im samym i podarowane przez autorów na znak sympatii czy przyjaźni. Sztambuchy artystów, zawierające dzieła plastyczne, wiążą się głównie z życiem artystycznym XIX stulecia - rozwojem edukacji akademickiej i ponadregionalną i międzynarodową wymianą studentów sztuki. Axentowicz w prezentowanym sztambuchu zebrał największe gwiazdy polskiego modernizmu. Ich drogi przecięły się w Monachium, Paryżu czy, później, w Krakowie. Ideą artystycznego sztambuchu było podarowanie pracy-wizytówki - dzieła o rozpoznawalnym stylu czy temacie, które po zobaczeniu natychmiast skojarzy się z jego autorem. Na mocy tej zasady w albumie oglądamy widoki Starego Miasta w Krakowie Juliana Fałata, zimowy pejzaż - zimową bajkę Ferdynanda Ruszczyca czy pasące się na górskiej łące owce Stanisława Witkiewicza. Jana Stanisławskiego Axentowicz poznał w Paryżu, gdzie podjął studia w pracowni Carolusa-Durana w 1883 roku. Stanisławski przebywał tam w latach 1885-88. Podobnie Józefa Mehoffera poznał podczas jego pobytu we Francji w latach 1891-95. Syntetyczne rysunki Fałata wiążą się z jego okresem krakowskim i czasem reformy Szkoły Sztuk Pięknych od 1895 roku. Ferdynand Ruszczyc pojawił się w środowisku Axentowicza w 1900 wraz z przystąpieniem do Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka". Trudno ocenić, kiedy właściwie artysta zetknął się z Leonem Wyczółkowskim, lecz uznać należy, że miało to miejsce w Polsce, być może przy okazji któregoś przyjazdu z Paryża w latach 80. i 90. XIX wieku. Prace zebrane w sztambuchu stanowią popisowe przykłady młodopolskiego rysunku - odbijają się w nich, niczym w zwierciadle, tendencje sztuki polskiej na rozdrożu około 1900 roku. Rysunki Witkiewicza i Wyczółkowskiego przynależą późnemu naturalizmowi, praca Fałata z 1880 roku pochodzi z realistycznej fazy jego twórczości, podczas gdy późniejsze łączą się z nurtem symbolizmu. Dzieła Jana Stanisławskiego i Ferdynanda Ruszczyca należą do sztuki na pograniczu symbolizmu i ekspresjonizmu, określanych przez krytyka Cezarego Jellentę jako intensywizm. Portrety damy Mehoffera jawnie nawiązują do dekoracyjnej, linearnej stylistyki francuskiego art nouveau, które poznał w czasie studiów paryskich.

Dodaj obiekt

Krzesło, 1999 r.
Cena wylicytowana: 150 zł
Portret czerwony
Cena wylicytowana: 220 zł
Maria ANTO
Homage dla Joanny, 1998 r.
Cena wylicytowana: 900 zł
Bez tytułu
Cena wylicytowana: 100 zł
Gejsze
Cena wylicytowana: 600 zł
Trzech mężczyzn i kobieta
Cena wylicytowana: 1 000 zł
Zbójcy
Cena wylicytowana: 1 200 zł
Scena u krawca
Cena wylicytowana: 950 zł
Dwie osoby z dzieckiem
Cena wylicytowana: 900 zł
Dwaj mężczyźni palący fajki
Cena wylicytowana: 1 300 zł
Autor nierozpoznany
Zbójcy
Cena wylicytowana: 1 800 zł
Haftujące kobiety
Cena wylicytowana: 120 zł
Kobiety i ryby
Cena wylicytowana: 150 zł
Austria, Witwe Loetz
Wazon, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 850 zł
Niemcy, Miśnia
Komplet śniadaniowy, XX w.
Cena wylicytowana: 170 zł
Włochy, Wenecja, Murano
Figurka "Kogut", XX w.
Cena wylicytowana: 270 zł
Niemcy, Miśnia
Komplet śniadaniowy, XX w.
Cena wylicytowana: 200 zł
Finlandia, Tapio Wirkkala
Wazonik, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 170 zł
Austria, Witwe Loetz
Wazonik, pocz. XX w.
Niemcy, Miśnia
Komplet śniadaniowy, XX w.
Cena wylicytowana: 200 zł
Kieliszki do wina, XX w.
Cena wylicytowana: 500 zł
Niemcy, Miśnia
Komplet śniadaniowy, XX w.
Cena wylicytowana: 220 zł
Wazon
Cena wylicytowana: 240 zł
Niemcy, Unterweissbach
Figurka "Baletnica", 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 160 zł
Victoria
Filiżanki do herbaty (4 szt.), XX w.
Cena wylicytowana: 25 zł
Niemcy, Rosenthal
Talerzyki deserowe (7 szt.), 1928 r.
Cena wylicytowana: 220 zł
Wacław Gibaszek
"Wspomnienie", 1987 r.
Cena wylicytowana: 100 zł
Bez tytułu, 1993 r.
Cena wylicytowana: 70 zł
Zdzisław Nitka
Kocham Afrykę!, 1999 r.
Cena wylicytowana: 1 800 zł
Jan Dobkowski
Nokturn, 1999 r.
Cena wylicytowana: 900 zł
Martwa natura
Cena wylicytowana: 800 zł
Niemcy, KPM
Patera dwudzielna, 2 połowa XIX w.
Cena wylicytowana: 200 zł
Niemcy, Rosenthal
Talerze deserowe (9 szt.), XX w.
Cena wylicytowana: 210 zł
Niemcy, Rosenthal
Wazon, XX w.
Cena wylicytowana: 240 zł
Niemcy, Miśnia
Komplet śniadaniowy, XX w.
Cena wylicytowana: 300 zł
Niemcy, Miśnia
Komplet śniadaniowy, XX w.
Cena wylicytowana: 150 zł
Niemcy, Miśnia
Komplet śniadaniowy, XX w.
Cena wylicytowana: 200 zł
Niemcy, Rosenthal
Talerzyki deserowe, 1929 r.
Cena wylicytowana: 60 zł
Chiny
6 filiżanek ze spodkami do kawy, XX w.
Cena wylicytowana: 130 zł
Szwecja, Gustafsberg
Para filiżanek do herbaty ze spodkiem, XX w.
Cena wylicytowana: 40 zł
Niemcy
Figurka "Ptaszek", XX w.
Cena wylicytowana: 20 zł
Niemcy, Rosenthal
Figurka "Sikorka", XX w.
Cena wylicytowana: 160 zł
Dania, Bing&Grondhal
Figurka "Niedźwiedź", XX w.
Cena wylicytowana: 220 zł
44
Para filiżanek do kawy, pocz. XIX w.
Cena wylicytowana: 150 zł
Niemcy, Rosenthal
Talerze deserowe (12 szt.), po 1957 r.
Cena wylicytowana: 300 zł
Niemcy, Rosenthal
Talerze deserowe, XX w.
Cena wylicytowana: 50 zł
47
Niemcy, KPM
Patera, XX w.
Cena wylicytowana: 170 zł
48
Anglia, Johnson Bros
Para talerzy obiadowych, XX w.
Cena wylicytowana: 60 zł
49
Filiżanki do kawy (5 szt.), XX w.
Cena wylicytowana: 140 zł
50
Niemcy, Bawaria
Filiżanki do kawy (3 szt.), XX w.
Cena wylicytowana: 190 zł
51
Niemcy, Rosenthal
Filiżanki do kawy (8 szt.), 1938 r.
Cena wylicytowana: 400 zł
52
Niemcy, Rosenthal
Filiżanki do kawy (2 szt.), 1938 r.
Cena wylicytowana: 170 zł
53
Niemcy, Rosenthal
Patera, 2 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 100 zł
54
Niemcy, Drezno
Para lichtarzy, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 250 zł
55
Niemcy, Turyngia
Kałamarz, XX w.
Cena wylicytowana: 160 zł
56
Julian Fałat
Myśliwy z upolowanym głuszcem
57
Pejzaż z chatą, 1954 r.
Cena wylicytowana: 250 zł
58
Autor nieznany
Bitwa
Cena wylicytowana: 160 zł
59
Juliusz Krajewski
Pejzaż
Cena wylicytowana: 400 zł
60
Pejzaż
61
Bukowina, 1929 r.
Cena wylicytowana: 1 000 zł
62
Gebhart Utinger
Kobieta w czarnym welonie, 1943 r.
Cena wylicytowana: 600 zł
63
Dunajec
64
Autor nieznany
Norweskie fiordy
Cena wylicytowana: 400 zł
65
Zenon Kononowicz
Portret mężczyzny
Cena wylicytowana: 450 zł
66
Pejzaż
67
Autor nieznany
Brzeg morza na Krymie
Cena wylicytowana: 330 zł
68
Mieczysław Reyzner
Pejzaż z rzeką, 1905 r.
Cena wylicytowana: 1 000 zł
69
Jerzy Potrzebowski
Etap
Cena wylicytowana: 1 100 zł
70
Kałamarz, początek XX w.
Cena wylicytowana: 140 zł
71
Kałamarz - piórnik skrzynkowy, początek XX w.
Cena wylicytowana: 650 zł
72
Zestaw na biurko, XX w.
Cena wylicytowana: 150 zł
73
Johann Seltmann
Komplet dzbanek, cukiernica i mlecznik
Cena wylicytowana: 60 zł
74
Śniadaniówka
Cena wylicytowana: 60 zł
75
Filiżanka do herbaty, XX w.
Cena wylicytowana: 65 zł
76
Kałamarz, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 450 zł
77
Podgrzewacz do jajek, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 1 150 zł
78
Zestaw na biurko, XX w.
Cena wylicytowana: 75 zł
79
Niemcy, Rosenthal
Paterka, 1944 r.
80
Niemcy, Schwarzenhammer
Komplet śniadaniowy, po 1905 r.
Cena wylicytowana: 90 zł
81
Niemcy, Rosenthal
Paterka, lata 30 - te, XX w.
82
Czajnik, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 120 zł
83
Szwecja
Sztućce do ryb w etui, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 450 zł
84
Dzbanek do kawy, XX w.
Cena wylicytowana: 70 zł
85
Widok miasta nad rzeką
Cena wylicytowana: 25 zł
86
Leopold Lewicki
W ogrodzie, 1931 - 1935 r.
Cena wylicytowana: 1 100 zł
87
Leopold Lewicki
Odpoczynek, 1932 r.
Cena wylicytowana: 2 500 zł
88
Ameryka
Cena wylicytowana: 300 zł
89
Polowanie
Cena wylicytowana: 220 zł
90
Australia
Cena wylicytowana: 600 zł
91
Leda, 1989 r.
Cena wylicytowana: 200 zł
92
Fatum
Cena wylicytowana: 500 zł
93
Alegoria życia
Cena wylicytowana: 900 zł
94
Uliczka - Nowa Ruda I, 1952 r.
Cena wylicytowana: 300 zł
95
Koncert
Cena wylicytowana: 20 zł
96
Święta Barbara
Cena wylicytowana: 150 zł
97
Leon Wyczółkowski
Chryzantemy
98
Profil kobiety
Cena wylicytowana: 25 zł
99
Franczkowski w mleczarni
Cena wylicytowana: 120 zł
100
Karol Frycz
Dwie postacie
Cena wylicytowana: 800 zł
101
Karol Frycz
"Wesele Figara" - portret Wojnowskiej
Cena wylicytowana: 450 zł
102
Dama i dżentelmen
Cena wylicytowana: 100 zł
103
Karol Frycz
Eros i Psyche
Cena wylicytowana: 750 zł
104
Emerytura
Cena wylicytowana: 270 zł
105
Mężczyzna w meloniku i kwiat
Cena wylicytowana: 750 zł
106
Łodzie na tle gór
Cena wylicytowana: 850 zł
107
Niemcy, Unterweissbach
Figurka "Tańczące baletnice", połowa XX w.
Cena wylicytowana: 90 zł
108
Niemcy, Thomas, Bawaria
Bombonierka
109
Niemcy, Rosenthal
Wazka, 1943 - 48
110
Komplet deserowy, XX w.
Cena wylicytowana: 130 zł
111
Niemcy, Drezno
Paterka - koszyczek, 1 poł. XX w.
Cena wylicytowana: 170 zł
112
Niemcy, Volksted - Rudolstadt
Figurka "Młoda para", XX w.
Cena wylicytowana: 140 zł
113
Niemcy, Hutschenreuther
Bulionówka
Cena wylicytowana: 10 zł
114
Niemcy, Hutschenreuther
Bulionówka
Cena wylicytowana: 20 zł
115
Niemcy
Figurka "Baletnica", XX w.
Cena wylicytowana: 140 zł
116
Niemcy, Miśnia
Komplet śniadaniowy, XX w.
Cena wylicytowana: 160 zł
117
Niemcy, Miśnia
Komplet śniadaniowy, XX w.
Cena wylicytowana: 200 zł
118
Eugeniusz Zak
Pijący wino, ok. 1920 r.
Cena wylicytowana: 2 800 zł
119
Henryk Stażewski
Dwa szkice do portretu męskiego, 1945 r.
Cena wylicytowana: 300 zł
120
Tadeusz Makowski
Szkic z Normandii
121
Janusz Strzałecki
Pejzaż z chatami
Cena wylicytowana: 80 zł
122
Zofia Stankiewicz
Podwórko w kamienicy Fukierów
Cena wylicytowana: 250 zł
123
Autor nieznany
Widok na Plac Zamkowy w Warszawie
Cena wylicytowana: 150 zł
124
Tadeusz Kulisiewicz
Trzy gracje
Cena wylicytowana: 550 zł
125
Gniew Boga
Cena wylicytowana: 1 000 zł
126
Teresa Roszkowska
Amalfi, 1967 r.
Cena wylicytowana: 220 zł
127
Radwan Pąkowski
Na początku, 1984 r.
Cena wylicytowana: 100 zł
128
Janina Süssle-Muszkietowa
W saloniku (Kompozycja I)
Cena wylicytowana: 240 zł
129
Feliks Jabłczyński
Colosseum, 1905 r.
Cena wylicytowana: 300 zł
130
Kompozycja abstrakcyjna, 1996 r.
Cena wylicytowana: 350 zł
131
Zdzisław Beksiński
Kamienna twarz, 1998 r.
Cena wylicytowana: 900 zł
132
Portret we wnętrzu, 1929 r.
Cena wylicytowana: 500 zł
133
Juliusz Studnicki
Kaskader
Cena wylicytowana: 1 300 zł
134
Martwa natura z misiem, 1999 r.
Cena wylicytowana: 700 zł
135
Smutny Pierott
Cena wylicytowana: 450 zł
136
Julian Fałat
Pejzaż z saniami
Cena wylicytowana: 26 000 zł
137
Rybacy, 1834 r.
138
Włodzimierz Nałęcz
Pejzaż z kościołem
139
Zygmunt Rozwadowski
Trojka
Cena wylicytowana: 3 700 zł
140
Henryk Krzyżanowski
Pejzaż wiosenny, 1936 r.
Cena wylicytowana: 800 zł
141
Suszenie sieci rybackich, 1937 r.
Cena wylicytowana: 950 zł
142
Smutne Święto, 1960 r.
Cena wylicytowana: 400 zł
143
Wiejski pejzaż
144
Dom K. A. Korowina
145
Kazimierz Sichulski
Zaprzęg, 1933 r.
Cena wylicytowana: 14 000 zł
146
Żniwa
147
Śpiąca rusałka
Cena wylicytowana: 1 700 zł
148
Autor nieznany
Ułan i dziewczyna
Cena wylicytowana: 220 zł
149
Leon Wyczółkowski
Drzewo
Cena wylicytowana: 5 500 zł
150
Martwa natura z kwiatami, 1939 r.
151
Adam Pełczyński
Topole nad wodą o zachodzie słońca, 1912 r.
Cena wylicytowana: 2 100 zł
152
Konstanty Mackiewicz
Pejzaż leśny
153
Pejzaż wieczorny
154
Zofia Piramowicz
Bukiet kwiatów
155
Autor nieznany
Kwiaty
156
Zofia Piramowicz
Konwalie w biedemeierowskim bukiecie
Cena wylicytowana: 350 zł
157
Ewa Śliwińska
Tyczki grochu, 1938 r.
Cena wylicytowana: 200 zł
158
Białe róże
Cena wylicytowana: 220 zł
159
Kwiaty w fioletowym wazonie
Cena wylicytowana: 200 zł
160
Autor nieznany
Portret Lwa Tołstoja
161
Teodor Axentowicz
Lirnik
Cena wylicytowana: 7 000 zł
162
Autor nieznany
Portret mężczyzny
Cena wylicytowana: 700 zł
163
Autor nieznany
Św. Filomena, ok. 1860 r.
Cena wylicytowana: 450 zł
164
Kobiety przy studni
Cena wylicytowana: 1 000 zł
165
Autor nieznany
Bawiące się dzieci
Cena wylicytowana: 100 zł
166
Dania, Bing&Grandhal
Figurka "Słoń", XX w.
Cena wylicytowana: 480 zł
167
Figurka "Bukieciarka", 1 poł. XX w.
Cena wylicytowana: 100 zł
168
Niemcy, Bavaria
Figurka "Głuszec"
169
Figurka "Kobieta siedząca na kamieniu", XX w.
Cena wylicytowana: 100 zł
170
Niemcy, Volksted
Figurka "Baletnica", połowa XX w.
Cena wylicytowana: 100 zł
171
Niemcy, Miśnia
Figura mewy
172
Niemcy, Rosenthal
Figurka "Ptaszek", 1948 r.
173
Niemcy, Volksted
Cena wylicytowana: 100 zł
174
Niemcy
Figura "Sokół i gołąb"
175
Netsuke "Para psów", XIX w.
176
Niemcy, Volksted
Cena wylicytowana: 110 zł
177
Niemcy, Edelstein
Filiżanka
Cena wylicytowana: 30 zł
178
Niemcy, Rosenthal
Czarka na stopie, 1928 r.
179
Szwecja, Gustafsberg
Dwa talerze obiadowe, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 60 zł
180
Anglia, Johnson Bros
Talerz, XX w.
Cena wylicytowana: 30 zł
181
Niemcy, KPM
Talerz głęboki, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 45 zł
182
Niemcy, Rosenthal
Serwis do herbaty, 1940 r.
183
Niemcy, Bawaria, Thomas
Bomboniera
Cena wylicytowana: 100 zł
184
Komplet śniadaniowy, XX w.
Cena wylicytowana: 70 zł
185
Filiżanka do herbaty
Cena wylicytowana: 40 zł
186
Filiżanka do herbaty
Cena wylicytowana: 40 zł
187
Niemcy, Rosenthal
Cukiernica, 1930 r.
188
Komplet deserowy (14 szt.), XX w.
189
Anglia
Filiżanki do kawy, XX w.
Cena wylicytowana: 200 zł
190
Niemcy, Rosenthal
Talerze deserowe i patera, 1937 r.
Cena wylicytowana: 370 zł
191
Niemcy, Rosenthal
Talerzyki deserowe, po 1936 r.
Cena wylicytowana: 110 zł
192
Polska, Ćmielów
Dzbanek
Cena wylicytowana: 70 zł
193
Niemcy, Kahla
Komplet śniadaniowy, XX w.
Cena wylicytowana: 70 zł
194
Niemcy, Schwarzenhammer
Cena wylicytowana: 80 zł
195
Niemcy, Rosenthal
Paterka
196
Niemcy, Waldershof
Komplet śniadaniowy, po 1925 r.
Cena wylicytowana: 100 zł
197
Szwecja
Patera, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 500 zł
198
Szwecja
Cukiernica szkatułkowa, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 1 500 zł
199
Taca, pocz. XX w.
200
Szczotka, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 140 zł
201
Szczotka pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 80 zł
202
Buteleczka podłużna, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 110 zł
203
Para buteleczek na perfumy, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 140 zł
204
Słoiczek, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 140 zł
205
Uchwyt grzebienia, penceta, obcinacz, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 50 zł
206
Walizka do przyborów toaletowych, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 50 zł
207
Komplet toaletowy, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 250 zł
208
Polska
Etui na zapałki, 20 - lecie międzywojenne
Cena wylicytowana: 200 zł
209
Kopenhaga, Theodor Grun
Sosjerka, 1939 r.
Cena wylicytowana: 280 zł
210
Niemcy
Szklaneczka
211
Dzban
212
Patera
213
Szwecja
Łyżeczki (12 szt. w etui), XX w.
Cena wylicytowana: 150 zł
214
Szwecja
Cena wylicytowana: 270 zł
215
Niemcy
Komplet sztućców sałatkowych, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 450 zł
216
Szwecja
Sztućce półmiskowe do mięs (nóż i widelec), XX w.
Cena wylicytowana: 330 zł
217
Szwecja, Harnosand
Łyżka wazowa, 1865 r.
Cena wylicytowana: 220 zł
218
Anglia
Łyżka półmiskowa, XX w.
Cena wylicytowana: 30 zł
219
Podstawka pod butelkę, XX w.
Cena wylicytowana: 20 zł
220
Patera na nóżce, połowa XX w.
Cena wylicytowana: 160 zł
221
Podgrzewacz, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 220 zł
222
Sztućce do przystawek, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 260 zł
223
Niemcy
Sztućce obiadowe, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 260 zł
224
Niemcy, WMF
Widelce do ryb, XX w.
Cena wylicytowana: 20 zł
225
Waldemar Świerzy
Żaglowce w porcie
226
Wojciech Fangor
Kompozycja, 1959 - 1960
Cena wylicytowana: 13 500 zł
227
Autor nieznany
Portret kobiety
Cena wylicytowana: 100 zł
228
Autor nieznany
Cztery postacie
Cena wylicytowana: 200 zł
229
Zdzisław Lachur
Anioły, 1960 r.
Cena wylicytowana: 300 zł
230
Józef Robakowski
Kompozycja
Cena wylicytowana: 1 200 zł
231
"Portret Wstrętnego Pryszczatego Kocura", 1999 r.
Cena wylicytowana: 220 zł
232
Ikona Wniebowstąpienie, 4 ćw. XIX w.
Cena wylicytowana: 420 zł
233
Rosja
Ikona Św. Teodozjusz, koniec XIX w.
Cena wylicytowana: 370 zł
234
Rosja
Krzyż prawosławny, XX w.
Cena wylicytowana: 110 zł
235
Siedzący Budda
236
Ferdynanad Lugerth
Siłacz
Cena wylicytowana: 1 000 zł
237
Scena z kamasutry
Cena wylicytowana: 200 zł
238
Indie
Figurka boga Ganaapati, XX w.
239
Tybet, Indie
Figurka bogini "Taary", XVIII/XIX w.
Cena wylicytowana: 900 zł
240
Daleki Wschód
Figurka "Bóstwo na kwiecie lotosu", XIX w.
Cena wylicytowana: 100 zł
241
Turkmenia
Makatka, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 120 zł
242
Turkmenia
Makatka, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 100 zł
243
Turkmenia
Makatka, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 140 zł
244
Niemcy, Rosenthal
Misa na owoce, 1938 - 52
245
Niemcy, Rosenthal - Keramik
Dzban
Cena wylicytowana: 900 zł
246
Niemcy, MPM, Berlin
Talerze głębokie (4 szt.), XX w.
Cena wylicytowana: 30 zł
247
Komplet śniadaniowy
Cena wylicytowana: 70 zł
248
Komplet śniadaniowy z motywami chińskimi
Cena wylicytowana: 80 zł
249
Bogucice
Wazon wysoki
Cena wylicytowana: 30 zł
250
Bogucice
Wazon płaski
251
Ćmielów
Bombonierka
Cena wylicytowana: 60 zł
252
Ćmielów
Dzbanek do herbaty
Cena wylicytowana: 50 zł
253
Dania, Royal Kopenhagen
Serwis do kawy, XX w.
Cena wylicytowana: 150 zł
254
Chodzież
Zestaw toaletowy, połowa XX w.
Cena wylicytowana: 50 zł
255
Niemcy, Thomas, Bavaria
Talerze obiadowe, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 60 zł
256
Niemcy, KPM Royal
Komplet śniadaniowy
Cena wylicytowana: 80 zł
257
Niemcy, Koenigselt
Filiżanka
Cena wylicytowana: 70 zł
258
Niemcy, Rosenthal
Śniadaniówka, 1923 r.
259
Niemcy, CT Wałbrzych
Komplet śniadaniowy, 1934 - 35
Cena wylicytowana: 80 zł
260
Chiny
Filiżanka do mokki
Cena wylicytowana: 70 zł
261
Chiny
Filiżanka do mokki
Cena wylicytowana: 70 zł
262
Anglia
Talerze deserowe (5 szt.) z paterą, XX w.
Cena wylicytowana: 40 zł
263
Anglia
Talerz dekoracyjny, XX w.
Cena wylicytowana: 30 zł
264
Niemcy, Furstenberg
Patera, połowa XX w.
265
Niemcy, Miśnia
Talerz, XX w.
Cena wylicytowana: 70 zł
266
Niemcy
Kufle do piwa, XX w.
267
Niemcy, Rosenthal Winifred
Bombonierka
268
Niemcy, Rosenthal
Figurka "Dziewczyna w stroju arlekina", 1921/1922
Cena wylicytowana: 750 zł
269
Ćmielów
Figurka "Siedząca murzynka", 2 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 330 zł
270
Figurka "Królik", XX w.
271
Niemcy, Miśnia
Wazonik
272
Chodzież
Figura "Lis"
273
Chodzież
Figurka "Niedźwiedź"
274
Schumann Arzberg, Bavaria
Filiżanka do kawy, XX w.
Cena wylicytowana: 50 zł
275
Sosjera, 1 połowa XX w.
276
Anglia, Dickens
Zestaw obiadowy dla jednej osoby, XX w.
Cena wylicytowana: 20 zł
277
Kilim huculski, XX w.
Cena wylicytowana: 100 zł
278
Dywan SUMAK, XX w.
Cena wylicytowana: 450 zł
279
Dywan, XX w.
Cena wylicytowana: 500 zł
280
Dywan, XX w.
Cena wylicytowana: 550 zł
281
Dywan TEKKE, 2 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 400 zł
282
Dagestan
Dywan, XX w.
Cena wylicytowana: 350 zł
283
Kaukaz
Dywan SUMAK, XX w.
Cena wylicytowana: 750 zł
284
Kaukaz
Dywan SUMAK, XX w.
Cena wylicytowana: 600 zł
285
Dywan, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 200 zł
286
Kaukaz
Dywan, XX w.
Cena wylicytowana: 550 zł
287
Dywan TEKKE, XX w.
Cena wylicytowana: 420 zł
288
Turkmenia
Dywan, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 550 zł
289
Lampa naftowa, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 500 zł
290
Lampa naftowa, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 700 zł
291
Niemcy
Lampa stołowa, 1 połowa XX w.
292
Żyrandol w typie Księstwa Warszawskiego, XX w.
Cena wylicytowana: 750 zł
293
Cena wylicytowana: 450 zł
294
Cena wylicytowana: 800 zł
295
Lampa stojąca, XX w.
296
Cena wylicytowana: 700 zł
297
Cena wylicytowana: 750 zł
298
Cena wylicytowana: 700 zł
299
Lampa naftowa, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 70 zł
300
Szwecja
Lampa stołowa, XX w.
Cena wylicytowana: 50 zł
301
Kinkiet, XX w.
Cena wylicytowana: 220 zł
302
Andrzej Strumiłło
Biedny Młodzieniec
Cena wylicytowana: 300 zł
303
"Pejzaż"
Cena wylicytowana: 30 zł
304
Leopold Lewicki
Na ulicy, 1931/1932 r.
Cena wylicytowana: 1 650 zł
305
"Fara leszczyńska"
Cena wylicytowana: 60 zł
306
Dachy
Cena wylicytowana: 2 250 zł
307
Władysław Skoczylas
Kazimierz
Cena wylicytowana: 170 zł
308
Władimir Faworski
Portret Fiodora Dostojewskiego, 1929 r.
309
Kolędnicy
Cena wylicytowana: 70 zł
310
Tadeusz Cieślewski (syn)
Portret Artura Oppmana, 1930 r.
Cena wylicytowana: 240 zł
311
Oblężenie Krakowa przez wojska szwedzkie w październiku 1655 r.
Cena wylicytowana: 700 zł
312
Mapa Europy
Cena wylicytowana: 2 000 zł
313
Kapitulacja wojsk polskich pod Krakowem, 16 X 1655 r. i Sandomierzem, 3 XI 1655 r.
Cena wylicytowana: 1 600 zł
314
Plan fortu w Cieszynie, 1696 r.
Cena wylicytowana: 750 zł
315
Plan i widok Łowicza, 1696 r.
Cena wylicytowana: 1 200 zł
316
Mapa Królestwa Danii
Cena wylicytowana: 800 zł
317
Portret Augusta III w stroju polskim
Cena wylicytowana: 3 100 zł
318
Podwórze
Cena wylicytowana: 1 200 zł
319
Kościółek
320
Autor nieznany
Pejzaż morski
321
Janusz Strzałecki
Kościół
Cena wylicytowana: 220 zł
322
Michalina Krzyżanowska
Łąki zalane powodzią, 1961 r.
323
Dama w karecie
324
Janusz Strzałecki
Akt męski
Cena wylicytowana: 220 zł
325
Juliusz Krajewski
Kobieta w chuście, 1960 r.
326
Juliusz Krajewski
Mężczyzna z laską, 1957 r.
327
Chemiczny Instytut Badawczy, 1922 - 1972
328
Manifest do Narodu Polskiego, 1944 - 1969 r.
329
40 rocznica powrotu ziemi szczecińskiej do macierzy
330
Medal. Związek Polaków w Niemczech, 1922 - 1972
331
Medal. Tysiąc lat monety polskiej 966 - 1966
332
Medal. 50 lecie Międzynarodowego Kolarskiego Wyścigu Dookoła Polski
333
Medal. 30 lat Państwowego Muzeum na Majdanku 1944 - 1974
334
35 rocznica powrotu Pomorza Zachodniego do Macierzy
335
Medal. Drużyna sztandarowa za trzykrotne zdobycie tytułu
336
Medal. Pamiątka z Torunia
337
Medal. Rada Ochrony Pomników Walki i Męczeństwa
338
X Festiwal Teatrów Polski Północnej, Toruń 1959 - 1968
339
Fabryka Przekładni Samochodowych - Tczew, 1945 - 1975
340
Medal. XX lecie Kultury Fizycznej i Turystyki
341
Za zasługi w ochronie granic PRL WOP
342
XX Międzynarodowa Akcja Letnia ZHP, 1952 - 1971
343
Instytut Badań Jądrowych Świerk, Reaktor "Maria"
344
Kamea z profilem kobiety, XX w.
Cena wylicytowana: 50 zł
345
Plakieta z wizerunkiem Schillera
346
Bracia Łopieńscy
Popielnica, 1 połowa XX w.
347
Las, XX w.
348
Karafka, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 210 zł
349
Karafka, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 200 zł
350
Karafka, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 180 zł
351
Wazon
352
Szkatułka
353
Patera
354
Karafka, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 170 zł
355
Karafka, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 210 zł
356
Karafka, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 220 zł
357
Karafka + kieliszek, XIX/XX w.
Cena wylicytowana: 50 zł
358
Komplet toaletowy, XX w.
359
Polska, Niemcy
Butelki, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 160 zł
360
Wyciskarka do cytryn
361
Talerzyk deserowy
362
Dania, Royal Kopenhagen
Wazon, po 1925 r.
Cena wylicytowana: 250 zł
363
Chiny
Wazon, 1 połowa XX w.
364
Chiny
Wazon, 1 połowa XX w.
365
Wazon, XX w.
Cena wylicytowana: 10 zł
366
Czechy, Klikov
Wazonik ceramiczny, XX w.
Cena wylicytowana: 15 zł
367
Niemcy
Miarka ceramiczna, XX w.
Cena wylicytowana: 10 zł
368
Niemcy, Ilmenau
Kabaret 3-dzielny
369
Niemcy, Rosenthal
Paterka, 1934 - 38
370
Niemcy, Rosenthal
Popielnica na cygara
371
Chodzież
Pojemniki na przyprawy, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 10 zł
372
Esterwelch
Podstawa pod ikebanę art deco, XX w.
Cena wylicytowana: 260 zł
373
Wazon kulisty, XX w.
Cena wylicytowana: 20 zł
374
Para lichtarzy, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 250 zł
375
Przybornik biurkowy, XX w.
376
Termofor, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 20 zł
377
Niemcy
Wazon, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 150 zł
378
Kabaret, XX w.
379
Serwetnik, XX w.
Cena wylicytowana: 50 zł
380
Polska
Solniczka, 1896 - 1909
Cena wylicytowana: 110 zł
381
Misa, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 120 zł
382
Puzderko, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 50 zł
383
Warszawa, Jan Pogorzelski
Kieliszek, przed 1910 r.
Cena wylicytowana: 100 zł
384
Warszawa, Krupski i Matusiewicz
Papierośnica, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 130 zł
385
Warszawa
Kubek, 1896 - 1909
Cena wylicytowana: 110 zł
386
Nocnik, XX w.
Cena wylicytowana: 250 zł
387
USA
Taca z reklamą coca-coli, połowa XX w.
Cena wylicytowana: 110 zł
388
Londyn
Cylinder, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 120 zł
389
USA, Elgin
Zegarek kopertowy, XX w.
Cena wylicytowana: 50 zł
390
Francja
Zegarek kopertowy, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 250 zł
391
Zegarek kopertowy, XIX/XX w.
Cena wylicytowana: 150 zł
392
Saigon
Medalion wschodni, XX w.
Cena wylicytowana: 60 zł
393
Brosz ażurowa, XX w.
394
Wisior, XX w.
Cena wylicytowana: 30 zł
395
Broszka, XX w.
Cena wylicytowana: 20 zł
396
Brosza, XX w.
Cena wylicytowana: 20 zł
397
Warszawa
Broszka, 2 połowa XX w.
398
Bransoletka na ramię, XX w.
Cena wylicytowana: 30 zł
399
Bransoletka, XX w.
Cena wylicytowana: 55 zł
400
Rosja
Pas kaukaski, koniec XIX w.
Cena wylicytowana: 450 zł
401
Bransoletka ażurowa, XX w.
Cena wylicytowana: 55 zł
402
Warszawa
Bransoleta ażurowa, 2 połowa XX w.
403
Warszawa, Józef Fajngold
Wisior, 2 połowa XX w.
404
Krzesła (2 szt.), XX w.
Cena wylicytowana: 200 zł
405
Kanapa eklektyczna, XX w.
Cena wylicytowana: 1 250 zł
406
Krzesła (2 szt.), XX w.
Cena wylicytowana: 420 zł
407
Stolik - niciak, 1 połowa XX w.
Cena wylicytowana: 250 zł
408
Stolik - niciak, XX w.
Cena wylicytowana: 250 zł
409
Stolik - niciak, XX w.
Cena wylicytowana: 370 zł
410
Stolik do gry w szachy, koniec XIX w.
411
Biurko - toaletka, pocz. XX w.
412
Stolik - karciak, XX w.
Cena wylicytowana: 200 zł
413
Szafka nocna, XX w.
Cena wylicytowana: 450 zł
414
Stół w typie Ludwika Filipa, XX w.
Cena wylicytowana: 400 zł
415
Półka wisząca, XX w.
Cena wylicytowana: 70 zł
416
Anglia
Kantorek - DAVENPORT, III ćwierć XIX w.
Cena wylicytowana: 3 600 zł
417
Pensjonarka, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 600 zł
418
Komoda - sekretarzyk
419
Stół rozkładany + 6 krzeseł, XX w.
Cena wylicytowana: 2 050 zł
420
Stolik owalny i dwa fotele, XX w.
Cena wylicytowana: 1 350 zł
421
Stół w typie Ludwika Filipa, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 1 000 zł
422
Stolik - niciak, XX w.
Cena wylicytowana: 290 zł
423
Stolik - pomocnik, XX w.
Cena wylicytowana: 110 zł
424
Stolik z okrągłym blatem, XX w.
425
Szafy ubraniowe (2 szt.), pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 1 300 zł
426
Krzesła (6 szt.), XX w.
Cena wylicytowana: 300 zł
427
Komoda - Henryków, XX w.
Cena wylicytowana: 250 zł
428
Słupek pod kwiaty, XX w.
Cena wylicytowana: 500 zł
429
Zestaw mebli secesyjnych, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 3 000 zł
430
Słupek pod kwiaty, XX w.
Cena wylicytowana: 310 zł
431
Zegar ścienny, XIX/XX w.
Cena wylicytowana: 350 zł

Twoje wybrane obiekty

Rodzaj wydruku