Sztuka Dawna. Prace na Papierze (pierwsze obiekty)
17 września 2020 godz. 19:00

Stanisław Wyspiański (1869 Kraków - 1907 Kraków)
Portret malarza Zygmunta Badowskiego, 1898

pastel/papier, 47 x 30,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany monogramem wiązanym i datowany p.d.: 'SW | 1898'
na odwrociu nalepka wystawowa z Muzeum Narodowego w Krakowie
ID: 85460
  • od 1907 w kolekcji Władysława Ślewińskiego
  • kolekcja prywatna, Warszawa
  • Archiwum Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Wykaz dzieł sztuki dzieł sztuki zakupionych w roku 1907 przez prywatnych (jako Wyspiańskiego Stanisława "Portret Badowskiego", pastel, p. Ślewiński Władysław)
  • Wyspiański. Posłowie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 2019, poz. kat. 5, s. 31, (il.)
  • Wyspiański. Posłowie, Muzeum Narodowe w Krakowie, 17.05 06.10 2019