Nowa Figuracja – Nowa Ekspresja (wyniki)
12 września 2019 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 70 000 zł

Cena wylicytowana: 70 000 zł

olej/płótno, 135 x 160 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Ryszard Grzyb | 1990 r. | 7 | "Oko" 135 x 160'
ID: 74187
  • Polswiss Art, 2014
  • kolekcja prywatna, Warszawa
„Ta wielonożna tematyka była początkowo dużym zaskoczeniem dla widzów, malarz pytany, dlaczego akurat zwierzęta?, odpowiadał – dlaczego nie. Artysta wybierając postaci o znanych i cenionych cechach charakteru, odwoływał się do postaw nie budzących wątpliwości pod żadnym względem, podczas gdy tak zwana człowiecza powłoka mogła skrywać niezbyt atrakcyjne wnętrze. Świat ludzi, podobnie jak i zwierząt, został wpisany w naturalny bieg przyrody. Grzyb w swoim malarstwie udowadnia, że problemy związane z egzystencją zwierząt mogą z powodzeniem wyjaśnić przypadłości człowiecze”. – ANNA MARIA LEŚNIEWSKA