19 marca 2019 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 7 000 zł

Cena wylicytowana: 7 000 zł

akryl/płótno, 120 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Katarzyna Gołębiowska | 2018'
ID: 68396
„Uwrażliwienie na narzędzia malarstwa i kolor, jako głównie wyznaczniki języka wypowiedzi, sytuuje to malarstwo w obszarze abstrakcji, choć horyzontalne rozłożenie barw wywołuje sugestię pejzażu. Intuicję tę potwierdzają tytuły obrazów – godziny – którym podporządkowane są zestawienia barw odpowiadające kolorystyce i natężeniu światła o konkretnej porze dnia i nocy”. KAROLINA JABŁOŃSKA, FRAGMENT TEKSTU DO KATALOGU WYSTAWY CZASOPRZESTRZENIE, GALERIA NOWA, LKD, ŁÓDŹ, 2016