24 września 2019 godz. 19:00

Dorota Zuber (ur. 1979, Gliwice)
Z cyklu 'City', City Interior, 2019 r.
Cena wylicytowana: 1 600 zł

Cena wylicytowana: 1 600 zł

akryl/płótno, 100 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'DOROTA ZUBER | "City Interior" seria, "CITY" | akryl, werniks 2019'
ID: 74243
W swoim malarstwie posługuje się uproszczonymi formami geometrycznymi, uwydatniając rolę koloru i kompozycji w procesie przedstawiania rzeczywistości oczami artysty oraz próbach uchwycenia chwili poprzez pryzmat emocji z nią związanych. W swojej twórczości kieruje się mottem: „Szukam artystycznego sensu w codzienności. Każde miejsce jest wystarczające, aby być inspiracją do przedstawienia na płótnie”. W prezentowanym obrazie obserwujemy rygorystycznie zaplanowaną, symetryczną kompozycję, która została zrealizowana z architektoniczną precyzją. Obrazy Doroty Zuber są inspirowane architektoniczną zabudową miast. Jednak układ kształtów pozostaje czysto abstrakcyjny. Konturowa, ostro poprowadzona siatka linii definiuje zabudowanie, natomiast czerwone, kontrastujące z resztą kompozycji akcenty skupiają uwagę na centrum obrazu, zapraszając do jego wnętrza.