9 lipca 2020 godz. 19:00

Szymon Kurpiewski (ur. 1984 r., Konin)
Popoułudniowa przejażdżka, 2020
Cena wywoławcza: 1 000 zł

Cena wywoławcza: 1 000 zł

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany p.d.: 'Szkurpiewski' i datowany l.d.: '2020'
na odwrociu opisany: '"Popołudniowa | przejażdżka" | Szkrupiewski | 2020 r.'
ID: 86506
Prezentowany obraz Szymona Kurpiewskiego przejawia zainteresowanie człowiekiem oraz jego otoczeniem wraz z wszelkimi zależnościami pojawiającymi się pomiędzy nimi. Autor portretuje bohatera obrazu w dość wyważony sposób, nie rezygnuje z niwelowania uczuć i żądz ukazując wprost sytuację z życia codziennego. Postać mężczyzny sytuuje w bardzo zwyczajnym dla niego momencie. Ten sposób postrzegania mężczyzny we współczesnej sztuce oscyluje wokół homoerotyzmu. Jego prace przedstawiają fascynację człowiekiem, przede wszystkim mężczyzną - jego naturą, fizycznością oraz psychologią. Obrazy Szymona Kurpiewskiego to składowa obserwacji wynikającej z subiektywnej emocjonalności postrzegania otoczenia i relacji łączących jego poszczególne elementy.