20 sierpnia 2020 godz. 19:00

Cena wywoławcza: 1 000 zł

Cena wywoławcza: 1 000 zł

akryl/płyta MDF, 105 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Vostruchovaite | 2019'
ID: 87699
„[…] Artystka posłużyła się abstrakcyjnym idiomem malarskim, estetycznie bliskim rozwiązaniom znanym ze sztuki minimalizmu i malarstwa hard-egde. Jej modułowe, wielkoformatowe obiekty malarskie, wychodzące poza konwencjonalny prostokąt podobrazia, odrzucają przedstawieniowe funkcje obrazu ze wszystkimi tego konsekwencjami”. dr hab. ARKADIUSZ KARAPUDA Minimalistyczna w swej formie praca pochodzi z cyklu dyplomowego zatytułowanego „Shift”. Każdy z obrazów wchodzący w skład malarskiej serii tytułowany jest dokładnym terminem jego ukończenia – datą i godziną z sekundową dokładnością. Malarka skupia się przede wszystkim na kształcie obiektu oraz na fizycznych właściwościach koloru, gdzie nie ma miejsca na jakiekolwiek niuanse. Konsekwentna realizacja malarska przełamuje tradycyjne konwencje w malarstwie. Odważna i absolutna w wydźwięku propozycja przy pierwszym spotkaniu uderza barwą zapraszając do sensualnej podróży.