20 sierpnia 2019, godz. 19:00

Romuald Musiolik (ur. 1973, Rydułtowy)
Brisbane, 2019 r.
Cena wylicytowana: 2 400 zł
Brisbane, 2019 r.

Cena wylicytowana: 2 400 zł

olej/płótno, 140 x 160 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Romuald Mulk 2019'
ID: 72309

Dodaj obiekt

0
Wydrukuj katalog

Wszystkie obiekty z aukcji

Wytwórnia Fajansu w Pacykowie

Figura - Sowa uszata, 1921-1929

Cena wylicytowana: 10 000 zł

Juliusz Kossak

Jeźdźcy, 1860 r.

Cena wylicytowana: 95 000 zł

Antoni Trzeszczkowski

Para ilustracji do "Ogniem i mieczem" Henryka Sienkiewicza

Cena: 1 000 zł

Tadeusz Kokietek

"Przed bitwą - Husaria i Lisowczycy", 1978 r.

Estymacja: 800 - 1 000 zł

Józef Mehoffer

Stefan Batory

Estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Karabela polska lub turecka, XVII/XVIII w.

Cena wylicytowana: 50 000 zł

Kolczuga, XVII w.

Cena wylicytowana: 38 000 zł

Antoni Uniechowski

Ilustracja do "Potopu" Henryka Sienkiewicza, lata 40. XX w.

Cena: 1 500 zł

Antoni Uniechowski

Cena wylicytowana: 1 100 zł

Antoni Uniechowski

Szlachcic

Cena: 1 800 zł

Antoni Uniechowski

Portret szlachcica

Cena: 1 800 zł

Szabla turecka typu Kilidż, XVIII/XIX w.

Estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Zygmunt Wierciak

Polonia

Cena wylicytowana: 1 800 zł

Zygmunt Wierciak

Bitwa pod Grunwaldem

Cena wylicytowana: 1 700 zł

Napierśnik husarski, lata 50.-60. XVII w.

Estymacja: 110 000 - 120 000 zł

Autor nierozpoznany

Tablica trumienna z herbem 'Sas', XVIII w.

Estymacja: 2 500 - 4 000 zł

Autor nierozpoznany

Portret trumienny szlachcica z herbem 'Bojarski', XVIII w.

Cena wylicytowana: 14 000 zł

Siodło w typie husarskim z czaprakiem, około poł. XVII w.

Cena: 23 600 zł

Autor nierozpoznany

Gloryfikacja Jana Sobieskiego na tle bitwy pod Chocimiem, po 1674 r.

Cena wylicytowana: 2 200 zł

Johann Schanberg

Narada wojenna na wzgórzu Kahlenberg - epizod przed bitwą pod Wiedniem, wg rysunku Johanna N. Geigera (1805-1880)

Estymacja: 1 200 - 2 000 zł

Autor nierozpoznany

Afisz informujący o obchodach 165 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej, 1848 r.

Cena: 400 zł

Plakieta z królem Janem III Sobieskim, 2 poł. XIX w.

Cena wylicytowana: 3 000 zł

Medalion upamiętniający trzechsetną rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej, 1983

Cena: 400 zł

Autor nierozpoznany

Portret polskiego szlachcica, XIX w.

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Johann Christoph Weigel

Polski hajduk, wg Caspara Luykena, 1703 r.

Cena wylicytowana: 800 zł

Tadeusz Korpal

Śmierć Stefana Czarnieckiego

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Abraham Will Thorn

Zegar kaflowy, około 1650 r.

Estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Czesław Jankowski

Tańcząca para, 1898 r.

Cena wylicytowana: 1 100 zł

Autor nierozpoznany

"Pasek pisze swe pamiętniki" wg rysunku A. Zaleskiego, 1845-1856

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Antoni Kurzawa

"Polonez" z cyklu "Tańce polskie"

Cena wylicytowana: 2 600 zł

Antoni Kurzawa

"Oberek" z cyklu "Tańce polskie"

Cena wylicytowana: 2 600 zł

Sławomir Celiński

Waza z przedstawieniem Stefana Batorego i Leszka Czarnego, 1882-1886

Cena wylicytowana: 24 000 zł

Fabryka Fajansów Artystycznych i Kafli Piecowych w Nieborowie

Miseczka, 1882-1885

Cena wylicytowana: 2 200 zł

Villeroy & Boch (?)

Talerz pamiątkowy "Vivat Król Polski Z Narodem", pocz. XIX w.

Cena wylicytowana: 3 500 zł

Niemcy

Kufel z pokrywą, koniec XIX w.

Cena: 4 800 zł

Państwowa Manufaktura Porcelany w Miśni

Filiżanka ze spodkiem, 2 poł. XIX w., (malatura wtórna, XX w.)

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

Neobarokowe puzderko na przybory toaletowe z herbem 'Sas', 2 poł. XIX w.

Estymacja: 800 - 1 000 zł

Pudełko na cygara z herbem 'Leliwa', lata 30. XX w.

Cena wylicytowana: 1 600 zł

August Teodor Werner, Warszawa

Cukiernica skrzynkowa z herbem 'Lubicz', 1876 r.

Cena wylicytowana: 7 500 zł

Para kinkietów dwuramiennych z herbem 'Jelita', 1 poł. XIX w.

Cena wylicytowana: 3 800 zł

Kartusz z herbem 'Strzemię', 1 poł. XIX w.

Cena wylicytowana: 1 100 zł

Berlin

Patera z herbem 'Dołęga', 1 poł. XIX w.

Cena: 2 300 zł

Sygnet z herbem 'Krzywda', XIX/XX w.

Cena wylicytowana: 1 300 zł

Emile Pinedo

Napoleon Bonaparte

Cena wylicytowana: 2 200 zł

Kałamarz z orłem, 2 poł. XIX w.

Cena wylicytowana: 900 zł

Limoges

Filiżanka z Napoleonem, 2 poł. XX w.

Cena wylicytowana: 400 zł

Pasawa

Popiersie Napoleona Bonaparte, 1 poł. XX w.

Cena wylicytowana: 5 500 zł

Szabla oficera lekkiej kawalerii wzór AN XI, 1806

Cena wylicytowana: 22 000 zł

Szabla wzór AN IX, 1802

Cena wylicytowana: 18 000 zł

Blacha na czako grenadierów, model z 1854 r.

Cena: 2 900 zł

Figurka - Orzeł, XIX/XX w.

Cena wylicytowana: 800 zł

Dzwonek z wizerunkiem Napoleona, 2 poł. XIX w.

Cena: 800 zł

Karykatura Napoleona Bonaparte, koniec XIX w.

Cena: 500 zł

Paul Ludwig Kowalczewski

Popiersie Cesarza Napoleona Bonaparte

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Solingen, Niemcy

Szabla oficerska, koniec XVIII w.

Cena wylicytowana: 24 000 zł

Antoni Borawski

Plakieta z pomnikiem ks. Józefa Poniatowskiego na Placu Saskim, lata 20. XX w.

Cena wylicytowana: 1 300 zł

Francja

Cybuch do fajki z głową ks. Józefa Poniatowskiego, 2 poł. XIX w.

Cena wylicytowana: 1 200 zł

Lebeuf Millirt & Co

Talerz okolicznościowy - polski wiarus na warcie, około poł. XIX w.

Cena wylicytowana: 200 zł

Autor nierozpoznany

Śmierć ks. Józefa Poniatowskiego w nurtach Elstery, wg Horacego Verneta (1789 - 1863), 1817 r.

Cena wylicytowana: 1 400 zł

Henri Grévedon

Książę Józef Poniatowski, 1824 r.

Cena wylicytowana: 1 400 zł

Nóż do papieru z popiersiem ks. Józefa Poniatowskiego, XIX/XX w.

Cena wylicytowana: 1 000 zł

Rudolstadt - Volkstedt Porzellanfabrik Karl Ens

Figurka - Książę Józef Poniatowski, około 1960

Cena wylicytowana: 1 200 zł

Autor nierozpoznany

Dobosz i trębacze w mundurach Księstwa Warszawskiego

Cena wylicytowana: 2 200 zł

Francja (?)

Figura księcia Józefa Poniatowskiego, 2 poł. XIX w.

Cena wylicytowana: 3 800 zł

Poznań

Komplet łyżeczek z popiersiem ks. Józefa Poniatowskiego, 1816 r.

Cena wylicytowana: 6 500 zł

Szczypce do cukru, 1 ćw. XIX w.

Cena wylicytowana: 1 900 zł

Koszyczek empirowy, 1 ćw. XIX w.

Cena wylicytowana: 13 000 zł

Pierre Jean David d'Angers (według)

Medalion z Tadeuszem Kościuszko, około poł. XX w.

Cena: 500 zł

Medalion z Kazimierzem Pułaskim, około poł. XX w.

Cena: 600 zł

Popiersie Tadeusza Kościuszki, około poł. XX w.

Cena wylicytowana: 900 zł

Francja (?)

Figura - Przysięga Tadeusza Kościuszki, 2 poł. XIX w.

Cena wylicytowana: 3 000 zł

Szabla polska z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w 1794 r., koniec XVIII w.

Cena wylicytowana: 24 000 zł

Wojciech Kossak

Lud Warszawy idący do powstania listopadowego

Cena wylicytowana: 200 000 zł

Krzyż z kotwicą, koniec XIX w.

Cena wylicytowana: 1 700 zł

Krzyżyk z orzełkiem, koniec XIX w.

Cena: 900 zł

Plakieta z Piotrem Wysockim (dwustronna), 2 poł. XIX w.

Cena wylicytowana: 700 zł

Klamra z powstania styczniowego, 2 poł. XIX w.

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Cena wylicytowana: 1 100 zł

Medalion z Matką Boską Częstochowską, 2 poł. XIX w.

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Autor nierozpoznany

Para grafik: Procesja z okazji 600-lecia ustanowienia święta Bożego Ciała w Liège oraz wnętrze kościoła na zamku hrabiego Dauna w Vöttau (Bítov), około 1864 r.

Cena wylicytowana: 1 700 zł

Autor nierozpoznany

Bal karnawałowy w Lipsku

Cena wylicytowana: 1 100 zł

Autor nierozpoznany

Para medalionów ze scenami z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, około poł. XX w.

Cena: 1 000 zł

Władysław Oleszczyński (według)

Medalion z Adamem Mickiewiczem, XIX/XX w.

Cena: 800 zł

Autor nierozpoznany

Portret Adama Mickiewicza, circa 1870 r.

Estymacja: 1 200 - 2 000 zł

Mikołaj Dawidowicz

Portret Adama Mickiewicza

Cena wylicytowana: 3 000 zł

Wacław Szymanowski (według)

Popiersie Fryderyka Chopina, około poł. XX w.

Cena wylicytowana: 2 200 zł

Jerzy (XX w.) Steckiewicz

Popiersie Fryderyka Chopina wg Jean - Pierre Dantan (1800 - 1869), 1951 r.

Cena wylicytowana: 900 zł

Autor nierozpoznany

Maska pośmiertna Fryderyka Chopina, 1 poł. XX w.

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Antoine (według) Bovy

Plakieta z wizerunkiem Fryderyka Chopina, około poł. XX w.

Cena wylicytowana: 400 zł

Plakieta z wizerunkiem Fryderyka Chopina, 2 poł. XX w.

Cena: 600 zł

Figurka - Marszałek Józef Piłsudski, okres międzywojenny

Cena wylicytowana: 4 500 zł

Jan Raszka (według)

Plakietka z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, 2 poł. XX w.

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Warszawa

Plakieta z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, 2 poł. XX w.

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Warszawa

Plakieta z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, 1935 r.

Estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Jan Małeta

Popiersie Józefa Piłsudskiego, 1931 r.

Cena wylicytowana: 1 100 zł

Autor nierozpoznany

Medalion z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, 2 poł. XX w.

Cena: 800 zł

Józef Aumiller

Plakieta z Marszałkiem Józefem Piłsudskim

Cena: 2 500 zł

Adam Siemaszko

Karykatura Marszałka Józefa Piłsudskiego, okres międzywojenny

Cena wylicytowana: 900 zł

Olga Niewska

Medalion z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, 1925 r.

Cena wylicytowana: 3 000 zł

Feliks (Robak) Robakowski

Plakieta konturowa z popiersiem Józefa Piłsudskiego, 1928 r.

Cena wylicytowana: 1 200 zł

Henri Manuel

Marszałek Józef Piłsudski dekorujący własnym Krzyżem Virtuti Militari Marszałka Francji Ferdinanda Focha , 1921 r.

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Czesław Olszewski

Fotografia Marszałka Józefa Piłsudskiego

Cena wylicytowana: 700 zł

Autor nierozpoznany

Plakat 'Marszałek Józef Piłsudski', po 1935 r.

Estymacja: 800 - 1 000 zł

Iraida Cwietkow

Józef Piłsudski w rozmowie z oficerem w okopach

Cena wylicytowana: 3 500 zł

Gerald Lewandowski

Plakat 'Historię swoją piszcie sami...'

Cena: 600 zł

Autor nierozpoznany

Plakat '63 rocznica odzyskania niepodległości', 1981 r.

Cena: 200 zł

Autor nierozpoznany

Plakat "Bojownikom niepodległości", 1981 r.

Cena: 300 zł

Piotr Gumper

Plakat "11 listopada Święto Niepodległości", 1981 r.

Cena: 300 zł

Jerzy Brukwicki

Plakat "Niepodlegli"

Cena: 400 zł

Leonard Winterowski

Starcie (Polskie oddziały atakują pozycje rosyjskie - epizod z pierwszej wojny światowej), 1919 r.

Cena: 64 100 zł

Stefan Mrożewski

Bitwa pod Rokitną, 1936 r.

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Ignacy Wróblewski

Szeregowiec grupy gen. Jędrzejowskiego, 1921 r.

Estymacja: 700 - 900 zł

Stanisław Janowski

Fragment cmentarza w Wołczesku

Cena wylicytowana: 500 zł

Leopold Gottlieb

Na placówce z teki grafik "Legiony Polskie", 1936 r.

Cena: 3 600 zł

Leopold Gottlieb

Obserwatorzy z teki grafik "Legiony Polskie", 1936 r.

Cena wylicytowana: 1 000 zł

Karol Gustaw Polityński

Portret podporucznika Rudolfa Burdy, 1917 r.

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Eugeniusz Geppert

Oficer na koniu , 1962 r.

Estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Dwugłowy orzeł carski z papachy kozackiej, 2 poł. XIX w.

Cena wylicytowana: 1 300 zł

Szabla kozacka (szaszka), XIX/XX w.

Cena wylicytowana: 6 000 zł

Szabla kozacka (szaszka), 2 poł. XIX w.

Cena wylicytowana: 8 000 zł

Zakład Artystyczny Wyrobów z Brązu i Metali Saturnina Rosmańskiego w Warszawie

Strzelec, okres międzywojenny

Estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Patryca w formie plakiety do odznaki pamiątkowej 10 Pułku Artylerii Ciężkiej, okres międzywojenny

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Patryca do odznaki w formie plakiety 4 Pułku Strzelców Wielkopolskich, okres międzywojenny

Cena wylicytowana: 1 600 zł

Patryca w formie plakiety do odznaki 38 Pułku Piechoty Strzelców Lwowskich, 1918 r.

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Czesław Jarnuszkiewicz

Orzeł strzelecki, 1914-1918

Cena wylicytowana: 2 800 zł

Orzeł polski wz.17, okres międzywojenny

Cena wylicytowana: 2 200 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych Józefa Frageta, Warszawa

Zestaw wiatykowy, 1896-1915

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Warszawa

Ryngraf z Matką Boską Częstochowską, okres międzywojenny

Estymacja: 700 - 900 zł

Warszawa

Ryngraf, okres międzywojenny

Cena wylicytowana: 1 900 zł

Warszawa

Ryngraf, okres międzywojenny

Estymacja: 1 200 - 2 500 zł

Znaczek Pamiątkowy Naczelnego Komitetu Narodowego, 1914-1915

Cena wylicytowana: 1 700 zł

Tadeusz Sławiński

Talerz pamiątkowy z orłem 'Bóg nadzieja nasza', XIX/XX w.

Cena wylicytowana: 1 900 zł

Lucjan Kintopf

Projekt kilimu-gobelinu "Tysiąc lat orła- godła Polski", 1973 r.

Estymacja: 10 000 - 15 000 zł

Autor nierozpoznany

Figurka 'Żelazny Rycerz Miasta Lwowa', 1916 r.

Cena wylicytowana: 1 100 zł

Zakład Introligatorski Ludwika Wierzbickiego, Lwów

Oprawa albumu dedykowanego Stanisławowi Rawicz Kosińskiemu, 1902 r.

Cena wylicytowana: 1 800 zł

Autor nierozpoznany

Plansza pamiątkowa dla lwowskiego oddziału Zarządu Głównego Z.O.K.W., 1935 r.

Cena: 3 000 zł

Autor nierozpoznany

Odezwa Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej do mieszkańców Lwowa, 1918 r.

Cena: 300 zł

Zdzisław Jasiński

"Hołd Stolicy", 1922 r.

Estymacja: 80 000 - 120 000 zł

Autor nierozpoznany

Karykatura polska, 1919 r.

Cena wylicytowana: 3 200 zł

Łyżka w typie renesansowym, 1 ćw. XX w.

Cena wylicytowana: 2 800 zł

Franciszek Krudowski

Portret Ignacego Paderewskiego

Cena wylicytowana: 2 400 zł

Fred Hartsook

Ignacy Paderewski, 1918 r.

Cena: 1 200 zł

Lizbona

Taca ofiarowana Henrykowi Potockiemu Członkowi Rady Stanu, przed 1918 r.

Cena: 17 700 zł

Warszawa

Puchar ofiarowany Prezydentowi RP Ignacemu Mościckiemu, lata 30. XX w.

Cena: 32 500 zł

Fabryka Broni Siecznej Gabriel Borowski w Warszawie

Szabla polska oficerska wzór 21/22, okres międzywojenny

Cena wylicytowana: 24 000 zł

Stanisław Zygadlewicz, Warszawa

Oficerskie pudełko na cygara, okres międzywojenny

Cena wylicytowana: 2 400 zł

Nagroda w Mistrzostwach Marynarki Wojennej za zajęcie I miejsca w zawodach skoku o tyczce, 1938 r.

Cena wylicytowana: 2 200 zł

Warszawa

Pierścień z orłem, okres międzywojenny

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Polski orzeł wojskowy, 1927-1939

Cena wylicytowana: 1 700 zł

Szabla polska wzór 1921/22, okres międzywojenny

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Manufaktura Włókiennicza Potockich w Buczaczu

Makata, pocz. XX w.

Cena wylicytowana: 12 000 zł

Szabla polska oficerska wzór 1921/22, okres międzywojenny

Cena wylicytowana: 19 000 zł

Huta "Ludwików", Kielce

Szabla "LUDWIKÓWKA" wz. 1934, lata 30. XX w.

Cena wylicytowana: 8 000 zł

Alfons Mann, Warszawa

Szabla oficerska wzór 21/22

Cena wylicytowana: 8 500 zł

Lampka z łuski od pocisku, lata 40. XX w.

Cena: 800 zł

Medal II Ogólnokrajowych Zawodów Sportowych Policji Państwowej w Warszawie, 1927 r.

Cena wylicytowana: 1 600 zł

Zestaw 13 guzików mundurowych, 1918-1939

Cena wylicytowana: 300 zł

Szabla Policji Państwowej wz. 21/22, okres międzywojenny

Cena wylicytowana: 8 500 zł

Grzegorz Łopieński

Plakieta, pocz. XX w.

Estymacja: 18 000 - 25 000 zł

Wytwórnia Fajansu w Pacykowie

Figura - Małpka z piłką, 1929-1939

Cena wylicytowana: 19 000 zł

Konstanty Laszczka

Waza z jaszczurami, lata 20. XX w.

Cena wylicytowana: 9 500 zł

Autor nierozpoznany

Zestaw 4 fotografii - gen. Władysław Sikorski i brytyjska para królewska, 1941 r.

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Kordzik oficera lotnictwa, 1940-1945

Cena wylicytowana: 1 400 zł

Autor nierozpoznany

Popielniczka upamiętniająca bohaterstwo polskich lotników z Dywizjonu 303, lata 40. XX w.

Estymacja: 1 300 - 2 000 zł

J. COLLETT Ltd., Londyn

Beret żołnierski kobiet służących w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie, 1945

Cena: 800 zł

Manufaktura Liège

Para pistoletów gładkolufowych, okres międzywojenny

Cena wylicytowana: 22 000 zł

Odlewnia Greenberg, San Francisco

Dzwon okrętowy, lata 40. XX w.

Cena: 7 200 zł

Nóż służbowy marynarzy Royal Navy, lata 40. XX w.

Estymacja: 800 - 1 000 zł

Obrączka upamiętniająca akt zaślubin Polski z morzem, 1920 r.

Estymacja: 800 - 1 000 zł

Płomień drzewca chorągwi - Krzyż Żołnierzy Polskich z Ameryki, 1920 r.

Cena wylicytowana: 4 000 zł

Krzyż Żołnierzy Polskich z Ameryki, 1920 r.

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Marian, według Konieczny

Warszawska Nike

Cena wylicytowana: 9 500 zł

Wszystkie wybrane obiekty

Cała strona - pionowo Cała strona - poziomo Miniaturki