22 października 2019 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 2 600 zł

Cena wylicytowana: 2 600 zł

olej/płótno, 120 x 90 cm
sygnowany p.d.: 'MParobczak'
ID: 77737
Prezentowany obraz należy do najnowszych realizacji artystki. Utrzymana w zimnej tonacji kompozycja jest kadrem wyjętym z wielkomiejskiej rzeczywistości. Nieostra, jakby zanikająca postać przedstawia współczesną kobietę, którą równie dobrze moglibyśmy minąć na ulicach dzisiejszych miast. Interesującym zabiegiem jest zupełne wyobcowanie postaci oraz przedstawienie jej w nieoczywistej dla oka perspektywie, z której nie sposób odczytać atmosfery miasta – miejsca przebywania bohaterki obrazu. Silne odniesienie do współczesności oraz ogromna biegłość w sposobie operowania narzędziem malarskim można zaobserwować zarówno w architekturze, która wypełnia drugi plan obrazu, jak i sposobie ubioru kobiety. Monika Parobczak studia artystyczne ukończyła w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie pod okiem dr hab. Marka Mazanowskiego w Zakładzie Malarstwa.