9 czerwca 2020 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 1 000 zł

Cena wylicytowana: 1 000 zł

akryl/płótno naklejone na dyktę, śr.:38 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Agata Adamus | POLNA 01 / 2020'
ID: 85844
Obrazy Agaty Adamus charakteryzują ustanowione przez nią geometryczne plany przestrzenne, które w pełni odpowiadają na jej doświadczenie związane ze scenografią. Kompozycje jej obrazów można traktować jako sceny, w których brakuje jedynie aktorów. Różnorodne kształty, za pomocą których Agata Adamus buduje przestrzeń przenikają się wzajemnie – czy to za sprawą swoich kształtów, czy kolorów – tworząc złudzenie głębi i poszczególnych stref w obrazie.