9 czerwca 2020 godz. 19:00

Patrycja Steczek (ur. 1990 r.)
Niejasności IV, 2018
Cena wylicytowana: 1 000 zł
62
Niejasności IV, 2018

Cena wylicytowana: 1 000 zł

olej/płótno, 113 x 113 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: '"NIEJASNOŚCI IV" | PATRYCJA | STECZEK | 2018'
ID: 85927
Obraz pochodzi z cyklu dyplomowego zatytułowanego „Niejasności”, który Patrycja Steczek zrealizowała podczas studiów z Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prace z tej serii cechuje wyrafinowana forma konstrukcyjna kompozycji oraz eksperymenty z zakresu czysto estetycznych zabiegów formalnych. Całość utrzymana jest w monochromatycznej gamie barwnej opierającej się na spektrum czerni i bieli. Poszukiwania formalne, które stanowią przede wszystkim odległy plan obrazu Patrycja Steczek konfrontuje z płaskimi formami geometrycznymi, w postaci linii, czy większych płaszczyzn umieszczonych w dyskretnych miejscach na obrazie, które mimo swojego rozmieszczenia wyłaniają się na pierwszy plan. Zdaje się, że owe kształty umieszczone na krawędziach obrazu zamykają całość kompozycji utrzymując ją w harmonii, również ograniczając zakres jej postrzegania jako pełne abstrakcyjne przedstawienie.