Władysław Szpilman. Gabinet wirtuoza (wyniki)
22 września 2020 godz. 19:00

Cukiernica skrzynkowa
1 poł. XIX w.
Cena wylicytowana: 6 500 zł
Cukiernica skrzynkowa
1 poł. XIX w.

Cena wylicytowana: 6 500 zł

srebro, 10 x 15,5 x 11 cm
na spodzie znaki złotnicze: próba srebra '12', złotnik 'GM
Cukiernica skrzynkowa ze ściętymi narożami, wsparta na czterech nóżkach w kształcie lwich łap. Na przedniej ściance plakieta dekoracyjna z dwoma rogami obfitości w otoczeniu kompozycji roślinno-kwiatowej. Nakrywka wysklepiona, zdobiona plakietą w formie bogini Nike w rydwanie zaprzężonym w cztery konie. Na bocznych ściankach plakietki z orłami i girlandami kwiatów. Wnętrze cukiernicy złocone.
ID: 86405
Stan zachowania
  • trzy nóżki ruchome, niestabilnie zamocowane, ułamane skrzydło orła z dekoracji