Władysław Szpilman. Gabinet wirtuoza (wyniki)
22 września 2020 godz. 19:00

Portret fotograficzny Aleksandra Michałowskiego
1897
Zakład Fotograficzny "Kowalski Leonard"
Cena wylicytowana: 600 zł
1897

Cena wylicytowana: 600 zł

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 10 x 6 cm
datowany i opisany na licu: 'L. KOWALSKI 1897 VARSOVIE'
Fotografia typu carte de visite, na odwrociu opisany odręcznie długopisem: 'Aleksander Michałowski'

Aleksander Michałowski był pianistą, kompozytorem i pedagogiem.
Zasłynął jako wykonawca dzieł Chopina oraz znakomity pedagog. Jest uważany za jednego z twórców polskiej szkoły pianistycznej przełomu XIX i XX wieku. Do jego najbardziej znanych uczniów należą: Władysław Szpilman, Róża Etkin, Jerzy Lefeld, Wanda Landowska czy Jerzy Żurawlew.
ID: 86416
Stan zachowania
  • ślady zabrudzeń, zalania