Władysław Szpilman. Gabinet wirtuoza (wyniki)
22 września 2020 godz. 19:00

Władysław Szpilman
Rękopis partytury suity fortepianowej "Życie maszyn", 1934
Cena wylicytowana: 120 000 zł
Władysław Szpilman

Cena wylicytowana: 120 000 zł

papier, rękopis partytury: 35,9 x 26 cm wymiary teczki: 34,7 x 28,9 cm
podpisana p.g.: 'Władysław Szpilman.'
Skomponowana w 1933
Utwór wydany w drukiem w 2002 roku przez Boosey & Hawkes, Berlin, Nowy Jork.
Cztery karty dwustronnie zapisane, 12 pięciolinii na jednej stronie. Odręcznie nanoszona notacja muzyczna.

W górnym lewym rogu dedykacja: 'Na dowód przyjaźni | i szacunku | p. Jakóbowi Gimplowi', na środku tytuł 'Suita | "Życie maszyn"', datowany na ostatniej stronie: ‘Warszawa – Sosnowiec. | dn. 13|IV 34 r. Władysław [dalej nieczytelnie]’
ID: 87870
Stan zachowania
  • kruszący się papier
  • postrzępione rogi