Judyta Sobel

Termin wystawy:
Miejsce wystawy:
Godziny otwarcia:
W Galerii Marszałkowska trwa właśnie wystawa poświęcona malarstwu Judyty Sobel. W galerii zawisło 16 płócien artystki.
Judyta Sobel, Lwowska artystka żydowskiego pochodzenia, studiowała malarstwo w latach 1947-50 w łódzkiej PWSSP pod okiem Władysława Strzemińskiego i Stefana Wegnera.
Strzemiński szybko został jej długoletnim mentorem a jego styl miał wielki wpływ na malarstwo artystki. To dzięki niemu już na studiach Sobel zaczęła tworzyć prace na granicy figuracji i abstrakcji w żywych emocjonalnych barwach, które dla wielu stały się cechą charakterystyczną jej dzieł.
Sobel wyjechała z Polski w latach 50 i przez krótki czas mieszkała w Paryżu i Izraelu, gdzie wystawiała swoje prace.  W 1956 artystka wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych i osiedla się tam na stałe. Od tego momentu jednym z jej ulubionych tematów malarskich stały się sceny z życia nadmorskich amerykańskich miast i miasteczek, martwe natury i pejzaże.  Wrażliwość na kolor i światło w połączeniu z ekspresyjną kompozycją sprawiają, że obrazy  Sobel ukazują  kobiecą i romantyczną wersję otaczającej codzienności.

Lista obiektów (16)

Judyta Sobel
Martwa natura, 1947
olej/płótno, 61 x 51 cm
Cena: 42 000 zł
Judyta Sobel
Białe kutry
olej/płótno, 61 x 91 cm
Cena: 38 000 zł
Judyta Sobel
Łodzie w porcie
olej/płótno, 61 x 92 cm
Cena: 32 000 zł
Judyta Sobel
Pejzaż nadmorski, 1967
olej/płótno, 76 x 92 cm
Cena: 30 000 zł
Judyta Sobel
Pejzaż, 1960
olej/płótno, 76 x 91,5 cm
Cena: 35 000 zł
Judyta Sobel
Pejzaż, 1960
olej/płótno, 76 x 91,5 cm
Cena: 35 000 zł
Judyta Sobel
Pejzaż, 1969
olej/płótno, 77 x 91,5 cm
Cena: 30 000 zł
Judyta Sobel
Pejzaż górski, 1960
olej/płótno, 74 x 91,5 cm
Cena: 32 000 zł
Judyta Sobel
Rynek
olej/płótno, 77 x 91,5 cm
Cena: 35 000 zł
Judyta Sobel
Martwa natura, 1960
olej/płótno, 59 x 49 cm
Cena: 28 000 zł
Judyta Sobel
Pejzaż z łodziami, 1961
olej/płótno, 91,5 x 76 cm
Cena: 28 000 zł
Judyta Sobel
Pejzaż z czerwoną górą, 1960
olej/płótno, 75,5 x 92 cm
Cena: 32 000 zł
Judyta Sobel
City Island
olej/płótno, 76 x 91 cm
Cena: 32 000 zł
Judyta Sobel
Statek
olej/płótno, 76 x 91,5 cm
Cena: 35 000 zł
Judyta Sobel
Kuter "Leon", 1955
olej/płótno, 76 x 91,5 cm
Cena: 35 000 zł
Judyta Sobel
Martwa natura z krzesłem
olej/płótno, 83,5 x 71 cm
Cena: 19 000 zł