Jan Lebenstein
Od 22 listopada 2013 do 10 grudnia 2013

Cena: 210 000 zł

Cena: 210 000 zł

olej/płótno, 146 x 97 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘Lebenstein 62’na odwrociu: ‘Lebenstein | Axial Figure 145 | 1962’ oraznaklejki: Galeria Hammerslund, Oslo; francuska naklejkaprzewozowa; naklejka Hanny Patkowskiej oraz na blejtramiepieczęć sklepu z artykułami malarskimi: SENNELIER Paris
WYSTAWIANY:1963 Galerie Pauli, Lozanna1965 Galerie Gmurzynska, Kolonia1992 Zachęta, Warszawa2010 Zachęta, Warszawa
LITERATURA:Jan Lebenstein. Warszawa – Paryż. Prace z lat 1956-1972, red. P. Kłoczowski, A. Szewczyk, Zachęta, Warszawa 2010, il. s. 107 Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX wieku, Warszawa 2012, il. s. 43