6 lutego 2020 godz. 19:00

Jan Lebenstein (1930 Brześć Litewski - 1999 Kraków)
11 litografii z teki "Carnet Incomplete", 1966
Estymacja: 16 000 - 22 000 zł
82

Estymacja: 16 000 - 22 000 zł

litografia/papier, 49,6 x 36,7 x 2 cm (wymiary kasety)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66' oraz opisany ołówkiem l.d.: '29/80'
Wydawca: Galerie Gmurzyńska, Kolonia, 1967
ID: 81000
W latach sześćdziesiątych XX w. Jan Lebenstein stworzył pierwszy w swojej twórczości cykl 14 grafik, które umieścił i wydał w jednej tece. Były to zarazem jedyne grafiki Lebensteina powstałe w latach 60. Prace wykorzystywały motywy z cyklu obrazów „Carnet Intime” (Dziennik Intymny), które Lebenstein malował w latach 1963-1969. Wydawcą teki była Galerie Gmurzynska z Kolonii w Republice Federalnej Niemiec. W sumie zostało wydanych 60 numerowanych tek (1-60) a reszta edycji grafik (61-80) była dostępna w indywidualnych kopiach. Każda teka zawierała 13 z 14 wydanych grafik, które były losowo umieszczane w poszczególnych tekach. Niniejsza teka zawiera 11 grafik.