Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)
3 marca 2020 godz. 19:00

Leon Wyczółkowski (1852 Huta Miastkowska - 1936 Warszawa)
Wnętrze kościoła Mariackiego z ołtarzem Wita Stosza podczas nabożeństwa, 1925 lub 1926
Cena wylicytowana: 7 500 zł

Cena wylicytowana: 7 500 zł

litografia barwna/papier, 51 x 39 cm
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: 'LWyczółk | 1926', opisana l.d.: '4o barwny.', u dołu dedykacja: 'Racz Pani przyjąć od nas obojga | w upominku z Okazyji Imienin | d. 15/sierpnia'
ID: 81433
  • Miłośnicy grafiki i ich kolekcje w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie: Cyprian Lachnicki, Leopold Méyet, Wiktor Gomulicki, Dominik Witke-Jeżewski, Seweryn Smolikowski, Kazimierz Woźnicki, Władysław Alojzy Strzembosz, Leopold Wellisz, Stefan Dembiński, katalog wystawy, red. Anna Grochala, Warszawa 2006, poz. kat. VIII. 24-29 (il.)