Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna
3 marca 2020 godz. 19:00

Henryk Hayden (1883 Warszawa - 1970 Paryż)
Six Marines, teka sześciu pejzaży morskich, 1948
Estymacja: 6 000 - 10 000 zł

Estymacja: 6 000 - 10 000 zł

litografia barwna/papier, 58,5 x 40 cm (etui)
sześć litografii, odbitych przez Maurice Berdena, Edition de L'Artisan, Paris 1948, wszystkie numerowane (1/100), opisane i sygnowane pod kompozycją. Przedstawione miejsca: 1. Chebourg, 2. Chebourg, 3. Chebourg, 4. Chebourg, 5. Barfleur, 6. Omonville-la-Rouge. Zachowane oryginalne kalkowe przekładki z tytułami prac. Podniszczony brzeg oprawy, gdzieniegdzie foksing.
ID: 81079