Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna
3 marca 2020 godz. 19:00

Józef Mehoffer (1869 Ropczyce - 1946 Wadowice)
Matka Boska Bolesna - Serce Najświętszej Panny Marii (IV), 1926
Estymacja: 5 500 - 8 000 zł

Estymacja: 5 500 - 8 000 zł

litografia barwna/papier, 42,2 x 33,5 cm (zadruk)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Józef Mehoffer'
litografia wykonana w różnych wariantach technicznych i zestawieniach barwnych powtarza kompozycję akwarelową Mehoffera z 1911 roku
ID: 80671
  • Kazimierz Czarnecki, Grafika Józefa Mehoffera, katalog wystawy, Płock 1983, nr kat. 54 (il. s. nlb)
  • Polnische Kunst 1900-1975. Secession und ihre Nachwirkung, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Wiener Secession 1976, poz. 93
  • Józef Mehoffer i jego uczniowie, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Październik-Listopad 1938, poz. 28
  • Pierwsza wystawa grafiki religijnej Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, Grudzień 1936, poz. 160
  • Helena d’Abancourt de Franqueville, Grafika książkowa Józefa Mehoffera na tle prądów współczesnych, Kraków 1929, s. 28
  • Salon 1926. Przewodnik nr 18, Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, Grudzień 1926, poz. 399
  • Władysław Kozicki, Józef Mehoffer, "Sztuki Piękne", R. III, 1926-1927, s. 410