Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna
27 października 2020 godz. 19:00

Pablo Picasso (1881 Malaga - 1973 Mougins)
Rafael i Fornarina (Raphaël et la Fornarina. XIV: Le Pape s’est éclipsé), 1968
Estymacja: 20 000 - 30 000 zł
110

Estymacja: 20 000 - 30 000 zł

akwaforta/papier, 14,8 x 20,3 cm (zadruk)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Picasso', numerowana l.d.: '26/50'
praca datowana na płycie w lustrzanym odbiciu: '3.9.68.II'; pochodzi z serii '347'
ID: 90930
  • Online Picasso Project, nr OPP.68:042
  • Jaime Barrachina et al., Museu Picasso: Catálogo de pintura y dibujo. Barcelona 1986, 111.946
  • Bernhard Geiser, Brigitte Baer, Picasso: Peintre-Graveur, Catalogue raisonné de l'oeuvre gravé et des monotypes, 7 vols., Berne 1986-1996, poz. 1806Bb1
  • Georges Bloch, Pablo Picasso, catalogue de l'oeuvre gravé et lithographié, 4 vol., Berne 1968-1979, vol. 2, poz. 1789